نخست وزیر استرالیا: منافع ما از هر چیزی مهمتر است

به گزارش مجله تار و سه تار، نخست وزیر استرالیا درپی تنش اخیر در پی تصمیمش برای لغو قرارداد عظیم تجاری با فرانسه و قرارداد تازه با آمریکا گفت که تنها مسئله مهم برای او در اولویت قرار دادن منافع ملی کشورش است.

نخست وزیر استرالیا: منافع ما از هر چیزی مهمتر است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا امروز (یکشنبه) با دفاع از لغو قرارداد بحث برانگیز این کشور با فرانسه به بهانه قرارداد نو با آمریکا به دفاع از تصمیم خود پرداخت و گفت که ماه ها بود نگرانی های خود بابت قرارداد با فرانسه را به پاریس منعکس کرده بود.

موریسون در این باره گفت: من از تصمیم خود برای در اولویت قرار دادن منافع ملی استرالیا پشیمان نیستم.

نخست وزیر استرالیا با بیان اینکه ناامیدی فرانسه در لغو این قرارداد 40 میلیارد دلاری را درک کرده اما تصمیمات او در راستای منافع کشورش است گفت: این موضوعی که چند ماه قبل شخصا مطرح کردم و با اینحال ما، از جمله وزرای دفاع و دیگران به گفتگو درباره این مسائل ادامه دادیم.

هرچند موریسون و وزیر دفاع استرالیا مدعی هستند که در اعلام تصمیم نو به فرانسه صداقت داشته اند اما حاضر به افشای هزینه قرارداد نو با آمریکا نشده اند.

اتفاقات اخیر به حدی باعث عصبانیت فرانسه شده که ژان ایو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه هم این تصمیم استرالیا را همانند ضربه خنجری از پشت تعبیر کرد. وی فرانسه بامداد جمعه خاطرنشان کرد که کشورش سفیران خود در ایالات متحده و استرالیا را برای رایزنی فراخوانده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1733

به "نخست وزیر استرالیا: منافع ما از هر چیزی مهمتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر استرالیا: منافع ما از هر چیزی مهمتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید