نیم میلیون آمریکایی در 24 ساعت به کرونا مبتلا شدند

به گزارش مجله تار و سه تار، جدیدترین آمار جانز هاپکینز نشان می دهد که در 24 ساعت گذشته حدود نیم میلیون آمریکایی به کرونا مبتلا شدند و حدود 2400 نفر از آن ها جان باختند.

نیم میلیون آمریکایی در 24 ساعت به کرونا مبتلا شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با تسریع شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز نیز نشان می دهد که آمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا و قربانیان این ویروس در سراسر آمریکا به طرز چشمگیری فرایندی صعودی در پیش گرفته است.

طبق نوترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته دست کم 493 هزار و 41 نفر در سراسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند و این آمار مجموع مبتلایان به کروناویروس در سراسر ایالات متحده را به 74 میلیون و 943 هزار و 50 رسانده است.

این آمار و ارقام بعلاوه نشان می دهد که در شبانه روز گذشته، دست کم دو هزار و 376 نفر در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این ویروس در آمریکا به 886 هزار و 691 نفر افزایش پیدا کرد.

از طرف دیگر، وبگاه اطلاع رسانی ورلد اُ میترز گزارش نموده است که تا به امروز دست کم 76 میلیون و 222 هزار و 215 نفر در سراسر آمریکا به ویروس کرونا آلوده شده اند و از آن میان 910 هزار و 104 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

طبق نوترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز تا به امروز 378 میلیون و 716 هزار و 963 نفر از مردم دنیا به ویروس کرونا آلوده شده اند و پنج میلیون و 675 هزار و 536 نفر نیز در سراسر دنیا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و آمریکا همچنان در صدر کشورهای دنیا با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس واقع شده است.

فرایند صعودی موارد ابتلا به کرونا و فوتی های مرتبط با این ویروس در آمریکا در شرایطی است که گزارش ها نشان می دهد که آشفتگی در ایالات متحده به ویژه در نظام بهداشت عمومی و شهرهای کوچک ادامه همزمان با افزایش شیوع سویه کرونای اومیکرون و بیماران وبعلاوه کمبود شدید نیروی کار ادامه دارد.

اخیراً روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش کرد که جهش سویه اومیکرون ده ها میلیون آمریکایی را بیمار نموده و بیمارستان ها مملو از جمعیت است. در روزهای اخیر ایالات بیشتری با شدت بیشتر شیوع کرونا روبرو شده و ایالات متحده همچنان شمار بیشتری از عفونت ها را در روز نسبت به هر موج قبلی شناسایی می نماید و بعضی از استان های غربی و جنوبی این کشور همچنان شاهد افزایش شدید ابتلاها هستند.

از طرف دیگر، روزنامه وال استریت ژورنال نیز گزارش داد که سویه اومیکرون در حال آسیب رساندن به بیمارستان های ایالات متحده در مقیاسی است که قبلاً در همه گیری دو ساله دیده نشده بود.

در بخش هایی از گزارش این روزنامه آمده است که اینک بیمارستان ها در مناطقی که موج اومیکرون آغاز به کاهش نموده اعلام نموده اند که قادر به ادامه فعالیت نیستند و تلفات فیزیکی و عاطفی برای پرستاران، پزشکان و سایر کارکنان بیمارستان افزایش می یابد.

رابرت اندرسون رئیس شعبه آمار مرگ و میر در مرکز ملی آمار بهداشت که بخشی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکاست، اخیراً در ارزیابی شیوع ویروس کرونا در آمریکا گفت که بیماری ناشی از اومیکرون می تواند کمتر کشنده باشد، اما از آنجا که مسری تر است و افراد زیادی را درگیر می نماید، احتمال مرگ و میر زیادی وجود دارد.

نظرسنجی های اخیر نیز نشان دهنده افزایش ترس و نگرانی از تسریع شیوع کرونا در میان آمریکایی هاست به طوریکه اخیراً نتایج یک آنالیز نشان داد که اغلب آمریکایی ها در یک نظرسنجی نو که نشان از تسلیم شدن و درماندگی آن ها داشت، گفتند معتقدند برای همواره یا حداقل برای مدت طولانی درگیر کرونا خواهند بود. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1976

به "نیم میلیون آمریکایی در 24 ساعت به کرونا مبتلا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیم میلیون آمریکایی در 24 ساعت به کرونا مبتلا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید