هفته ای پربارش در پیش است؛ ورود سه سامانه بارشی به کشور

به گزارش مجله تار و سه تار، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: این هفته سه سامانه بارشی در روزهای شنبه، دوشنبه و آخر هفته وارد کشور می گردد که در طول هفته موجب بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور خواهد شد.

هفته ای پربارش در پیش است؛ ورود سه سامانه بارشی به کشور

به گزارش مجله تار و سه تار به نقل از ایرنا، امین حسین نقشینه با بیان این مطلب اضافه کرد: امروز سامانه بارشی برای مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، شمال، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش هایی از مرکز کشور فعال خواهد بود و برای این مناطق بارش برف و باران پیش بینی می گردد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شدت بارش ها در مناطق غربی کشور در استان های لرستان، کهیگلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، شمال و شرق خوزستان و نقاطی از ایلام خواهد بود و چون بارش ها بیشتر به شکل برف است از این موجب اختلال در تردد جاده ای می گردد.

وی ادامه داد: فردا با ادامه فعالیت این سامانه در بیشتر نقاط کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش خواهیم داشت که بارش ها در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود و در مناطق جنوبی گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه است.

نقشینه گفت: دوشنبه سواحل دریای خزر، دامنه های جنوب البرز، شمال شرق، شرق، شمال بارش برف و در جنوب و جنوب شرق بارش پراکنده رخ می دهد که دوشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور می گردد و سه شنبه فعالیت آن در شمال غرب، غرب، دامنه های البرز مرکزی، غرب دریای خزر و بعضی نقاط از مرکز کشور خواهد بود، چهارشنبه گستره فعالیت این سامانه نیمه غربی و قسمت هایی از جنوب کشور را در بر می گیرد.

وی اضافه کرد: از روز دوشنبه تا آخر این هفته استقرار هوای سرد بر روی نیمه شمالی کشور و ماندگاری آن موجب کاهش نسبی دما در این مناطق می گردد، از امشب و فردا غرب و دریای خزر و امروز شمال خلیج فارس مواج و متلاطم است و طی سه روز آینده شرق و جنوب کشور وزش باد شدید خواهد داشت.

  • تهران برفی می گردد

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز تهران در بعضی از ساعات باران و برف خواهد داشت که در ارتفاعات برف همراه با کولاک خواهد بود، پیش بینی می گردد فردا بارش برف حتی در شهر تهران نیز ادامه پیدا کند؛ هوا ابری و مه آلود خواهد شد، دوشنبه بارش های پراکنده و سه شنبه و چهارشنبه در بعضی ساعات بارش برف و باران خواهد داشت، کمینه دمای امروز در تهران 2 درجه بالای صفر بود که بیشینه دمای امروز به 6 درجه بالای صفر می رسد اما فردا دو درجه سردتر می گردد.

نقشینه گفت: بجنورد و مشهد با دمای 6 درجه زیر صفر و بندرعباس 23 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 675

به "هفته ای پربارش در پیش است؛ ورود سه سامانه بارشی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته ای پربارش در پیش است؛ ورود سه سامانه بارشی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید