هفته ای پربارش در پیش است؛ ورود سه سامانه بارشی به کشور

به گزارش مجله تار و سه تار، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: این هفته سه سامانه بارشی در روزهای شنبه، دوشنبه و آخر هفته وارد کشور می گردد که در طول هفته موجب بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور خواهد شد.

هفته ای پربارش در پیش است؛ ورود سه سامانه بارشی به کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، امین حسین نقشینه با بیان این مطلب اضافه کرد: امروز سامانه بارشی برای مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، شمال، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش هایی از مرکز کشور فعال خواهد بود و برای این مناطق بارش برف و باران پیش بینی می گردد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شدت بارش ها در مناطق غربی کشور در استان های لرستان، کهیگلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، شمال و شرق خوزستان و نقاطی از ایلام خواهد بود و چون بارش ها بیشتر به شکل برف است از این موجب اختلال در تردد جاده ای می گردد.

وی ادامه داد: فردا با ادامه فعالیت این سامانه در بیشتر نقاط کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش خواهیم داشت که بارش ها در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود و در مناطق جنوبی گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه است.

نقشینه گفت: دوشنبه سواحل دریای خزر، دامنه های جنوب البرز، شمال شرق، شرق، شمال بارش برف و در جنوب و جنوب شرق بارش پراکنده رخ می دهد که دوشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور می گردد و سه شنبه فعالیت آن در شمال غرب، غرب، دامنه های البرز مرکزی، غرب دریای خزر و بعضی نقاط از مرکز کشور خواهد بود، چهارشنبه گستره فعالیت این سامانه نیمه غربی و قسمت هایی از جنوب کشور را در بر می گیرد.

وی اضافه کرد: از روز دوشنبه تا آخر این هفته استقرار هوای سرد بر روی نیمه شمالی کشور و ماندگاری آن موجب کاهش نسبی دما در این مناطق می گردد، از امشب و فردا غرب و دریای خزر و امروز شمال خلیج فارس مواج و متلاطم است و طی سه روز آینده شرق و جنوب کشور وزش باد شدید خواهد داشت.

  • تهران برفی می گردد

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز تهران در بعضی از ساعات باران و برف خواهد داشت که در ارتفاعات برف همراه با کولاک خواهد بود، پیش بینی می گردد فردا بارش برف حتی در شهر تهران نیز ادامه پیدا کند؛ هوا ابری و مه آلود خواهد شد، دوشنبه بارش های پراکنده و سه شنبه و چهارشنبه در بعضی ساعات بارش برف و باران خواهد داشت، کمینه دمای امروز در تهران 2 درجه بالای صفر بود که بیشینه دمای امروز به 6 درجه بالای صفر می رسد اما فردا دو درجه سردتر می گردد.

نقشینه گفت: بجنورد و مشهد با دمای 6 درجه زیر صفر و بندرعباس 23 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 675

به "هفته ای پربارش در پیش است؛ ورود سه سامانه بارشی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته ای پربارش در پیش است؛ ورود سه سامانه بارشی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید