هوای پایتخت امروز برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش مجله تار و سه تار، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به دنبال وضعیت جوی پایدار امروز تهران انتظار می رود در ساعات پایانی امروز (15 آبان ماه) با افزایش حجم ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار بگیرد.

هوای پایتخت امروز برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش مجله تار و سه تار، بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح امروز (15 آبان ماه) با وجود کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، شاهد برقراری شرایط نامطلوب در اکثر مناطق خواهیم بود که دلیل آن عمدتاً ناشی از شرایط پایدار جو و انباشت آلاینده ها از شب گذشته است.

بر این اساس در طی روز نیز وضعیت پایدار و آرام جوی، پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند و افزایش غلظت آلاینده ها نسبت به روز قبل در اکثر مناطق پیش بینی می شود. همچنین در ساعات پایانی امروز (15 آبان ماه) با افزایش حجم ترافیک انتظار می رود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با تداوم این شرایط جوی همراه با آغاز تردد خودروها در نخستین ساعات روز پنجشنبه (16 آبان ماه) افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت خواهد شد. با وجود سرعت اندک باد و رشد ناچیز ناپایداری جوی در طی روز، شرایط مساعد برای پراکندگی آلایندها فراهم نخواهد شد و احتمال می رود در مناطق پرتردد، کیفیت هوا در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس باقی بماند.

در ساعات اوج ترافیک در شامگاه پنجشنبه (16 آبان ماه) تجمع ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم در اکثر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 120 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص هم اکنون 122 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 491

به "هوای پایتخت امروز برای گروه های حساس ناسالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت امروز برای گروه های حساس ناسالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید