چرا ایران واکسن کرونا نخرید؟

به گزارش مجله تار و سه تار، عبدالناصرهمتی رییس بانک مرکزی در پستی در صفحه اینستاگرم خود درباره چرایی ناتوانی برای خرید واکسن توضیحاتی ارائه کرد. او در این باره نوشت: برخی نادانسته یا مغرضانه سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند و تنها به ادعای دروغین آمریکا بر عدم محدودیت در معاملات دارو تاکید می کنند. برای ثبت در حافظه تاریخی می گویم که اعلام خبر های مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشور های همسایه بین مردمشان تلخ ترین پاسخ به این عده است.

چرا ایران واکسن کرونا نخرید؟

او در ادامه نوشت: از آنجا که خرید واکسن کرونا بایستی از جهت رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد تا به امروز هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد نیاز به خاطر تحریم های غیر انسانی دولت آمریکا و ضرورت اخذ مجوز اوفک با مانع روبرو شده است.

در ادامه این پست آمده است: کره جنوبی بابت انتقال پول از طریق U-trun دلار برای خرید های بشر محبت آمیز، نتوانست تضمینی برای عدم مصادره پول بانک مرکزی ایران توسط دولت آمریکا در هنگام انتقال بدهد.

همتی در ادامه نوشت: صندوق بین المللی پول با فشار و تهدید آمریکا و علیرغم اذعان به حق ایران و عدم وجود هیچ گونه مانع اقتصادی یا حقوقی، حتی جرات مطرح کردن وام بشر محبت آمیز ایران در هیئت مدیره صندوق را پیدا نکرد.

او در ادامه خاطر نشان کرد: البته انتقال پول از جهت های دیگر تحت پیگیری است؛ که انشاالله با همکاری و اقدام به موقع دستگاه های ذی ربط به نتیجه خواهد رسید.

در خاتمه این مطلب آمده است: خرید واکسن از دیگر کشور ها نیز در دستور کار همکاران وزارت بهداشت واقع شده است. اخبار واصله در خصوص تولید داخلی واکسن کرونا نیز امیدوار کننده است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1330

به "چرا ایران واکسن کرونا نخرید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ایران واکسن کرونا نخرید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید