کاخ سفید: تحریم های هدفمند علیه بلاروس اعمال می کنیم

به گزارش مجله تار و سه تار، سخنگوی کاخ سفید ضمن اعلام اعمال مجدد تحریم های قبلی آمریکا علیه 9 شرکت دولتی بلاروس، از تدارک واشنگتن برای اعمال تحریم های هدفمند علیه مینسک اطلاع داد.

کاخ سفید: تحریم های هدفمند علیه بلاروس اعمال می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه فشارهای آمریکا و کشورهای اروپایی علیه بلاروس به دلیل حادثه مربوط به شرکت هواپیمایی رایان ایر، سخنگوی کاخ سفید از همکاری آمریکا با اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه مقام های ارشد بلاروس اطلاع داد.

به گزارش اسپوتنیک، بعد از اقدام اخیر اتحادیه اروپا در اعمال تحریم علیه بلاروس، جن ساکی در یک نشست خبری از تدارک واشنگتن برای اعمال تحریم علیه میسنک اطلاع داد.

پرواز شماره 4978 شرکت هواپیمایی رایان ایر روز یکشنبه هفته گذشته حین پرواز از آتن به ویلنیوس (پایتخت لیتوانی) با پرواز هواپیمای نظامی میگ-29 رهگیری و وادار به فرود در مینسک پایتخت بلاروس شد. بعد از نشستن این پرواز دو نفر از مخالفان دولت بلاروس دستگیر شدند.

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس روز چهارشنبه فضاسازی ها درباره دلیل نشاندن این هواپیما را رد و آنها را دروغ محض توصیف کرد. او طی یک سخنرانی در جمع مقام های ارشد بلاروس از دستور به فرود هواپیمای رایان ایر دفاع کرد و گفت که تهدید بمب گذاری دلیل فرود این هواپیما بوده است.

اتحادیه اروپا هفته گذشته با متهم کردن بلاروس به فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری جهت دستگیری یکی از مخالفان دولت این کشور، آسمان کشورهای عضو این اتحادیه را به روی هواپیماهای بلاروس بست.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین از شرکت های هواپیمایی مستقر در اتحادیه اروپا خواستند از پرواز در حریم هوایی بلاروس خودداری نمایند.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز گذشته در یک نشست خبری بیان کرد که آمریکا در حال همکاری با اتحادیه اروپا به منظور اعمال تحریم های هدفمند علیه مقام های ارشد بلاروس است.

او گفت: ایالات متحده در هماهنگی با اتحادیه اروپا و دیگر شرکا و متحدانش در حال ایجاد یک لیست از تحریم های هدفمند علیه اعضای کلیدی رژیم (الکساندر) لوکاشنکو است.

به گفته این مقام دولت جو بایدن، واشنگتن همچنین یک بار دیگر تحریم هایی را که آمریکا قبلا علیه 9 شرکت دولتی بلاروس برطرف نموده بود، دوباره اعمال خواهد نمود.

تشدید فشارهای آمریکا و اتحادیه اروپا علیه بلاروس و شخص الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور این کشور در شرایطی اجرا شده که کشورهای غربی پس از آنکه در سرنگونی دولت بلاروس به وسیله تظاهرات مخالفان و اجرای کودتا ناکام مانده اند به دنبال بهانه های تازه برای تشدید فشارها علیه این کشور هستند.

به رغم فشارهای کشورهای غربی علیه بلاروس، حمایت روسیه از این کشور همسایه و متحدش ادامه دارد.

در تازه ترین نمونه این حمایت ها، در پی بسته شدن آسمان اتحادیه اروپا به روی هواپیماهای بلاروس به دلیل حادثه مربوط به پرواز شرکت هواپیمایی رایان ایر، روسیه یک پرواز شرکت هواپیمایی حامل پرچم اتریش را لغو نموده است.

شرکت آسترین ایرلاینز پنجشنبه بیان کرد روسیه گفته به پرواز شماره OS601 از مبدأ وین به مقصد مسکو، بدون عبور از حریم هوایی بلاروس اجازه نشستن در فرودگاه مسکو داده نخواهد شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1621

به "کاخ سفید: تحریم های هدفمند علیه بلاروس اعمال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: تحریم های هدفمند علیه بلاروس اعمال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید