کرونا ، شمار مبتلایان در اسپانیا به 245 هزار نفر رسید

به گزارش مجله تار و سه تار، همزمان با نزدیک شدن تلفات ویروس کرونا در قاره اروپا به 140 هزار نفر، تعداد کل موارد ابتلا به این بیماری در اسپانیا از 245 هزار نفر عبور کرد.

کرونا ، شمار مبتلایان در اسپانیا به 245 هزار نفر رسید

به گزارش گروه بین الملل مجله تار و سه تار، شمار مبتلایان ویروس کووید19 در کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و آلمان همچنان رو به افزایش است.

وزارت بهداشت اسپانیا - که در رتبه دوم کشورهای آلوده به ویروس کرونا در جهان است - شامگاه شنبه در بیانیه ای بیان نمود که طی بیست وچهار ساعت گذشته 2588 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

این رقم نسبت به روزهای یک هفته قبل، که شمار ابتلای روزانه زیر دو هزار نفر بود، افزایش چشمگیری داشته است.

بر اساس آمار قرار گرفته روی وُرلداُمتر، همچنین از روز گذشته تا کنون 276 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند که کمترین میزان تلفات روزانه در یک ماه اخیر است.

با احتساب آمار جدید، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به 245567 نفر و تعداد قربانیان آن نیز به 25100 تن افزایش یافت.

اداره فدرال بهداشت عمومی سوئیس نیز گزارش داد شمار مبتلایان در این کشور به رقم 29817 نفر رسیده است.

به نوشته وبگاه تریبون دو ژنو تعداد کل بیمارانی که بر اثر ابتلا به این ویروس در سوئیس جان خود را از دست داده اند به 1762 نفر افزایش پیدا کرده است.

در آلمان، تعداد مبتلایان ویروس جدید کرونا در این کشور شاهد افزایش 1533 نفری طی یک روز گذشته بود.

وبگاه روزنامه زیت، بر اساس آماری که از منابع دولتی و درمانی محلی و کشوری جمع آوری کرده، ضمن اعلام موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا، نوشت تعداد کل آلمانی های مبتلا به این ویروس به 165610 نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش، از روز گذشته تا امروز نیز 201 آلمانی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. این آمار مقداری از ارقام اعلام شده در وبگاه ورلدامتر بیشتر است.

بدین ترتیب، تعداد کل قربانیان این ویروس در آلمان نیز به 6937 نفر افزایش پیدا کرد.

سرویس سلامت عمومی فدرال بلژیک گزارش داد طی بیست وچهار ساعت گذشته، 485 مورد مبتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده که نسبت به دیروز کاهش داشته است.

به نوشته وبگاه روزنامه براسل تایمز، همچنین از روز گذشته تا کنون 62 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در بلژیک جان خود را از دست داده اند که برای اولین بار در یک ماه اخیر است که تلفات روزانه در این کشور به زیر صد نفر رسیده است.

بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در بلژیک به 49517 نفر و شمار قربانیان آن نیز به 7765 نفر افزایش یافت.

برآوردهای وبگاه وُرلداُمتر نشان می دهد تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شده اند از سه میلیون و چهارصد هزار نفر گذشته که سهم قاره اروپا از این میان، حدود 1 میلیون و چهارصد هزار نفر است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 914

به "کرونا ، شمار مبتلایان در اسپانیا به 245 هزار نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ، شمار مبتلایان در اسپانیا به 245 هزار نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید