32 نقطه و شهر لرستان میزبان شهدای گمنام است

به گزارش مجله تار و سه تار، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت: 103 شهید گمنام در 32 نقطه استان تدفین شده اند.

32 نقطه و شهر لرستان میزبان شهدای گمنام است

حجت الله ناصرپور در گفت وگو با مجله تار و سه تار با اشاره به این که طی سال های گذشته 103 شهید گمنام در 32 نقطه از استان تدفین شده اند، بیان نمود: از این تعداد 17 نقطه دارای یادمان هستند و در 11 نقطه یادمان ها در دست طراحی و اقدام هستند.

وی با اشاره به این که چهار نقطه از محل های تدفین شهدای گمنام در استان هنوز یادمان ندارند، مطرح نمود: شهرداری های بعضی از شهرها خوب پای کار آمدند و امامزاده های عشق ما را ساختند که اکنون به نمادی برای آن شهرها تبدیل شده است.

ناصرپور با بیان این که در ادامه راه خود در ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس لرستان دو مشکل اساسی داریم، اظهار کرد: اول اینکه با نگاه به ارزش های انقلابی و دفاع مقدس، مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و گردشگری مذهبی به دغدغه ای برای مسئولان تبدیل نشده و دوم اعتبار است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: اگر مسئولی دلش برای نظام و ارزش های انقلابی و دفاع مقدس بسوزد و بداند که این مراکز فرهنگی در پایداری امنیت ملی بیشترین تأثیر را می تواند داشته باشد و می تواند در جنگ نرم امروز بیشترین مقابله را داشته باشد، این مسئول دغدغه مند است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 237

به "32 نقطه و شهر لرستان میزبان شهدای گمنام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "32 نقطه و شهر لرستان میزبان شهدای گمنام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید