آمریکا باز هم در موضوع کرونا ژست کمک به ایران گرفت

به گزارش مجله تار و سه تار، دولت آمریکا که حتی از مبادله اقلام بشردوستانه ایران هم جلوگیری می کند در ژستی مدعی شده سعی می کند به ایران برای مهار کرونا کمک کند.

آمریکا باز هم در موضوع کرونا ژست کمک به ایران گرفت

به گزارش گروه سیاسی مجله تار و سه تار، در حالی که دولت آمریکا در مبادلات اقلام بشردوستانه با ایران کارشکنی می کند یک مقام وزارت خارجه این کشور امروز چهارشنبه مدعی شده این کشور در تلاش است به ایران و کره شمالی برای مهار ویروس کرونا کمک کند.

به نوشته هفته نامه تایم رابرت دسترو معاون بخش دموکراسی و حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه شب به وقت تهران مدعی پیشنهاد کمک کشورش به ایران و کره شمالی در مهار ویروس کرونا شد.

این مقام آمریکایی در ادامه ادعای خود به مجله تار و سه تار گفت:می دانم که دولت ما تلاش کرده اقدامی برای کره شمالی، ایران و چین انجام دهد.سعی خواهیم کرد تا جایی که می توانیم مفید واقع شویم، سعی خواهیم کرد و کمک می کنیم. این کار را در چند مورد انجام داده ایم.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیز امروز با بیان اینکه آمریکایی ها تا الان اجازه نداده اند منابع مالی ما در دیگر کشورها وارد کانال سوئیس شود، گفت: سه هفته است با یکی از کشورها در این زمینه در حال گفت وگو هستیم.

موسوی افزود: سه هفته است با یکی از این کشورها که منابع مالی در آنجاست، در حال صحبت و مصاحبه هستیم، ولی آنها تأکید دارند که آمریکایی ها مانع این کار هستند و اجازه نمی دهند منابع خود ما که در آن کشور است وارد این کانال شود تا در این شرایط از آن استفاده و اقلام مورد نیاز خود را بخریم.

این دیپلمات ایرانی شرح داد، تا آمریکایی ها اقدام عملی نکنند و موانع برطرف نشود، این را جز یک حرف گزاف و فریب چیز دیگری نمی دانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 780

به "آمریکا باز هم در موضوع کرونا ژست کمک به ایران گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا باز هم در موضوع کرونا ژست کمک به ایران گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید