ابلاغ 3 مصوبه حمایتی دولت درباره بازار سرمایه

به گزارش مجله تار و سه تار، خبرنگاران : معاون مالی رئیس جمهوری مصوبات ستاد هماهنگی مالی درخصوص بازار سهام را برای اجرا ابلاغ کرد.

ابلاغ 3 مصوبه حمایتی دولت درباره بازار سرمایه

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر ،محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری، مصوبات جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی در مورد بازار سرمایه را به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت کشور، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه آمده است: بند الف تصمیمات جلسه 201 ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ 7 اردیبهشت 1400 که به تأیید ریاست جمهوری رسیده است، به توضیح ذیل ابلاغ می گردد:

1. بانک مرکزی در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی ظرف مدت 3 هفته نسبت به فروش تدریجی 200 میلیون دلار از منابع ارزی به حساب صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصل را به صندوق تثبیت سرمایه واریز کند.

2. به منظور حمایت از تأمین اقتصادی بنگاه های اقتصادی به وسیله بازار سرمایه، بانک مرکزی به فوریت نسبت به لغو بخشنامه ها و مصوبات ممنوعیت اعطای تسهیلات برای خرید سهام شرکت های سرمایه گذاری، هلدینگ و کارگزاری ها اقدام نماید.

3. سرمایه گذاری در خرید سهام شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه جزو مصادیق سرمایه گذاری قابل قبول برای اعطای اقامت 5 ساله به اتباع خارجی است. ترتیبات اجرایی این موضوع با همکاری وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت کشور در شیوه نامه مربوط لحاظ گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1594

به "ابلاغ 3 مصوبه حمایتی دولت درباره بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ 3 مصوبه حمایتی دولت درباره بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید