اتهام زنی های رئیس سابق سیا علیه ایران

به گزارش مجله تار و سه تار، فارس نوشت:دیوید پترائوس، ژنرال بازنشسته آمریکایی و رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گفت وگویی اختصاصی با شبکه سعودی العربیه، ادعاهای مقامات آمریکایی علیه ایران را تکرار کرد.

اتهام زنی های رئیس سابق سیا علیه ایران

پترائوس در این گفت وگو که سه شنبه شب به وقت تهران در وبگاه انگلیسی شبکه خبری العربیه منتشر شده است ادعا کرد: ایران در شرایط سختی به سر می برد ... و با هر اقدام بیشتری که آنها انجام دهند تحریم های سخت تری وضع می گردد ... من فکر می کنم ایران می داند که باید به میز مذاکره بازگردد.

وی در این مصاحبه با طرح این ادعا که هرگز به ایران اعتماد ننموده و وجود سازوکارهای راستی آزمایی رفتار ایران لازم است، می افزاید: فکر می کنم ایالات متحده نیز می داند که پاپس کشیدن [از افزایش تنش ها با ایران] احتمالا بهتر از ادامه افزایش تنش است.

وی که در سال های 2007 و 2008 فرمانده نیروهای اشغال گر آمریکایی در عراق بود افزود: من هرگز به ایران اعتماد ننموده ام ... من آن زمان که در عراق صدها نفر از سربازانمان با سلاح هایی که ایران برای شبه نظامیان عراقی فراهم نموده بود، فرمانده بودم. ایران بزرگ ترین حامی دولتی تروریسم در دنیا است.

پترائوس در ادامه سخنان ضدایرانی خود با تاکید بر اینکه مساله اعتماد به ایران مطرح نیست ادعا کرد: مساله این است که باید سازوکارهای راستی آزمایی کاملا دقیقی وجود داشته باشد.

رئیس سابق سیا ضمن اذعان به اینکه ایران به توافق هسته ای با 1+5 پایبند بود ادعا کرد که با این حال ایران حاضر نشد فعالیت های شرورانه خود را در خارج از این کشور متوقف کند. در همین حال، ایران اقدامات بسیار شرورانه ای با حمایت از شبه نظامیان در عراق، سوریه، یمن و لبنان انجام می داد و همچنین به تست موشک ادامه می داد که این کشور را قادر ساخت توانمندی که در حمله به عربستان سعودی دیده شد، فراوری کند.

اشاره پترائوس به حمله تلافی جویانه اخیر ارتش یمن به تاسیسات نفتی آرامکو است که ایران بارها دست داشتن خود در این حملات را رد نموده است.

اتهام زنی های مقامات آمریکایی به جمهوری اسلامی ایران در شرایطی ادامه دارد که این کشور با خروج یک جانبه از توافق هسته ای با ایران که به تائید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بود، دست به تشدید تحریم های غیرقانونی علیه ایران زده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 430

به "اتهام زنی های رئیس سابق سیا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام زنی های رئیس سابق سیا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید