امکان خرید بین المللی با کارت های شتاب میسر می گردد

به گزارش مجله تار و سه تار، با قرارداد شرکت پرداخت ترکیه ای- آلمانی ایزیکو با ایران به زودی خرید آنلاین بین المللی با کارت های عضو شتاب محقق خواهد شد.

امکان خرید بین المللی با کارت های شتاب میسر می گردد

به گزارش بلومبرگ، یک شرکت پرداخت مستقر در استانبول خاطرنشان کرد که قراردادی را به امضا رسانده که راه را برای شرکت هایی که در پی حضور در اقتصاد 400 میلیارد دلاری ایران هستند، هموار می نماید.

بارباروس اوزبوگوتو، مدیرعامل شرکت آلمانی- ترکیه ای ایزیکو گفت:

قرارداد این شرکت با شرکت پرداخت الکترونیکی PECCO به مشتریانش این امکان را می دهد که با حدود 230 میلیون کارت بانکی در ایران که تا همین اواخر به هیچ سیستم اقتصادی در خارج از ایران متصل نبودند، تراکنش انجام دهند.

به گفته اوزبوگوتو، ایزیکو قرارداد ورود به ایران را پس از لغو تحریم سیستم بانکی سوئیفت امضا نموده است. در ایران تمام بانک ها به یک سیستم واحد موسوم به شتاب متصل هستند و این به معنای این است که مشتریان ایزیکو می توانند محصولات خود را به دارندگان کارت های عضو شتاب بفروشند؛ بدون اینکه لازم باشد این شرکت با تک تک بانک ها ارتباط داشته باشد.

وی در مصاحبه به بلومبرگ در استانبول گفت که این قرارداد اولین مورد در نوع خود است.

اوزبوگوتو گفت:

مدیران این شرکت تحت پوشش بانک دنیای از زمان سفر به تهران در سال گذشته در حال کار روی توسعه فعالیت های خود در ایران بوده اند.

این امر یک پایگاه مستحکم را در کشوری که تا به امروز رقبای آمریکایی همانند پی پل (Paypal) و اسپرینت در آن حضور نداشته اند در اختیار این شرکت دوملیتی قرار می دهد.

اوزبوگوتو درباره بازار داخلی ایزیکو گفت:

ما در حال اجرای نقشی هستیم که پی پل در کشورهایی همانند آلمان انجام می دهد.

وی اضافه کرد:

توسعه حضور در ایران منطقی است زیرا دو بازار مهم با نفوذ بالا در این منطقه وجود دارد که ایران و ترکیه هستند. هر دو کشور جمعیت 80 میلیون نفری بسیار جوان دارند و ضریب نفوذ اینترنت در آنها بالا است.

در شرایطی که وبسایت پی پل می گوید در بیش از 200 بازار فعال است، اما ایران در بین این کشورها حضور ندارد. شرکت اسپرینت مستقر در سانفرانسیسکو نیز می گوید از تراکنش های ریالی ایران پشتیبانی نمی نماید.

سال کاراتاش، موسس شرکت امنیت موبایلی ساس پاس(SAASPASS) می گوید، در شرایطی که ایزیکو برای توسعه حضور خود در ایران مسئله ای ندارد، رقبای بزرگتر ممکن است برای انجام این کار با مشکلاتی روبرو شوند.

شرکت های باسابقه تر برای حضور در بازارهای خارجی ناشناس همانند ایران کند عمل می نمایند، زیرا کسب سود از بازاری که اساسا در مقیاس میشیگان است، کوشش زیادی می طلبد.

موسسه رنسانس کاپیتال برآورد کرد، اگرچه اقتصاد ایران در حال حاضر کمتر از استان میشیگان ارزش دارد، الحاق آن به اقتصاد دنیای رشدی معادل 4.5 تا شش درصد تا سال آینده برایش به همراه خواهد داشت.

مایک هریس رئیس بخش تحقیقات رنسانس می گوید، توسعه ایران احتمالا مشابه ترکیه خواهد بود و شرکتهای ترکیه ای برای راهنمایی کردن این تغییر از همه جلوتر به ایران هجوم خواهند آورد.

ایزیکو سال گذشته 6.2 میلیون دلار از ارائه خدمات پرداخت آنلاین در سراسر دنیا عایدی داشته است.

از مشتریان این شرکت در ترکیه می توان به شرکت خودروسازی ب ام و، آلیانس و فروشگاه آنلاین Sahibinden.com اشاره نمود.

منبع: اقتصاد آنلاین

منبع: کجارو
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1962

به "امکان خرید بین المللی با کارت های شتاب میسر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان خرید بین المللی با کارت های شتاب میسر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید