احتمال واردات خودرو از آذرماه

به گزارش مجله تار و سه تار، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت مجلس و دولت در حوزه قانون گذاری و نوشتن آئین نامه برای واردات خودرو یک گام روبه جلو است که بعد از سال ها قفل در واردات را گشوده و رقابت و کیفی سازی را برای صنعت خودرو به همراه خواهد داشت.

احتمال واردات خودرو از آذرماه

به گزارش ایسنا، حجت الله فیروزی، با اشاره به نقدها وارده به آئین نامه واردات خودرو، اعلام کرد: یک فضای بسته ای برای واردات خودرو وجود داشت که مجلس با قانون گذاری و دولت با نوشتن آئین نامه برای واردات خودرو نسبت به اصلاح راستا گام برداشتند و حرکت خوبی در این زمینه شروع شده است. یک درِ بسته ای که برای واردات خودرو وجود داشت و چندین سال با محدودیت در این حوزه روبرو بودیم، با کوشش مجلس و نهایت همراهی دولت گگردده شده است.

برای تنظیم گری در بازار به واردات خودرو احتیاج است

وی در ادامه با بیان اینکه امروز به بخشی از مطالبات مردم در حوزه واردات خودرو پاسخ داده شده است، چون ذائقه بخشی از مردم استفاده از خودرو های خارجی است، اظهار کرد: از طرف دیگر به منظور تنظیم گری در بازار خودرو و بازگرداندن تعادل بین عرضه و تقاضا احتیاج به واردات داریم.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: بعلاوه به منظور استفاده از فناوری های تازه و ایجاد رقابت در داخل تصمیم بر این شده که واردات خودرو در قالب این آئین نامه انجام گردد. طبیعی است که شرایط کشور ما در حوزه مالی ثابت نیست و برای تصمیم گیری در این بخش باید اثرات آن در اقتصاد کشور و بازار نیز سنجیده گردد.

ایرادات آئین نامه واردات خودرو گام به گام مرتفع می گردد

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: اگر بعضا ایرداتی هم نسبت به آئین نامه واردات خودرو وارد می دانند از این جهت است که فضا به گونه ای که توقع است باز نشده است. این ایراد بعضا از سوی ما نمایندگان نیز مطرح است، ولی باید نیمه پر لیوان را دید، اینکه تا همین حد هم فضا باز شده اقدام خوبی است. بعد از چند سال ممنوعیت واردات خودرو، آئین نامه ای که برای واردات نوشته شده متناسب با شرایط روز و شرایط کشور است. اگر فعالان مالی در حوزه خودرو همراهی نمایند و مقررات به گونه ای که نوشته شده رعایت گردد، قطعا فضا به مرور مثبت شده و نواقص موجود نیز مرتفع می گردد.

خودرو های ثبت سفارش شده به زودی وارد می گردد

وی در ادامه تاکید نمود: قطعا بعد از مدتی خودروساز ها نیز به سمت استفاده از فناوری های روز رفته و نتیجه آن کیفی سازی خودرو و ایجاد بازار رقابتی خواهد بود. باید ببینیم این گام برداشته شده در راستا اجرا چه ایراداتی دارد تا نسبت به برطرف آن ها اقدام گردد. ما می توانیم از ظرفیت خودرو های هیبریدی نیز در واردات استفاده نموده و از فناوری آن ها نیز در صنعت خودروسازی بهره ببریم.

فیروزی اضافه نمود: از نظر بنده برای گام نخست، آئین نامه واردات یک حرکت روبه جلو است و قطعا در حرکت های بعدی هم فضا بازتر شده و هم ایرادات مرتفع خواهد شد. امروز امکان ثبت سفارش برای افرادی که قصد واردات دارند فراهم شده و پیش بینی می گردد از آذرماه شاهد ورود خودرو ها به داخل باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1401 بروزرسانی: 23 شهریور 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2067

به "احتمال واردات خودرو از آذرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال واردات خودرو از آذرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید