اختراعهمزن تیغه پیچشی فرآیندهای اختلاط دوفازی گاز مایعتوسط مبتکران سمنانی

به گزارش مجله تار و سه تار، مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از ثبت اختراعهمزن تیغه پیچشی فرآیندهای اختلاط دوفازی گاز- مایع به همت محقق دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه اطلاع داد.

اختراعهمزن تیغه پیچشی فرآیندهای اختلاط دوفازی گاز مایعتوسط مبتکران سمنانی

به گزارش مجله تار و سه تار، داود معروفی با اعلام این خبر گفت: این اختراع به همت دکتر امیر حیدری عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز و دانشگاه سمنان در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 96928 به ثبت رسید.

دکتر حیدری نیز در شرح این اختراع گفت: تعداد زیادی از واکنش های موجود در صنایع شیمیایی مانند فرآیندهای اکسیداسیون، هیدروژناسیون و بیولوژیکی در محیط های دو فازی گاز- مایع انجام و مشکل اساسی در مخازن همزن دار گاز- مایع در پخش شوندگی گاز درون مخزن است .

دکتر حیدری با بیان اینکه توزیع نامناسب فاز گاز باعث کاهش بهره وری فرآیند و افزایش هزینه های فراوری و کاهش کیفیت محصول نهایی خواهد شد اضافه نمود :در این اختراع، شکل بهینه با اصلاح ساختار هندسی همزن حاصل شده به طوری که عمل اختلاط فاز گاز با کیفیت مناسبی در مخزن همزن دار گاز- مایع انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 442

به "اختراعهمزن تیغه پیچشی فرآیندهای اختلاط دوفازی گاز مایعتوسط مبتکران سمنانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراعهمزن تیغه پیچشی فرآیندهای اختلاط دوفازی گاز مایعتوسط مبتکران سمنانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید