الحشد الشعبی: قانونا حق پاسخ به تجاوز آمریکا را داریم

به گزارش مجله تار و سه تار، سازمان الحشد الشعبی عراق با صدور بیانیه ای، ضمن ارائه جزئیات از حمله بامداد امروز آمریکا به مواضع این سازمان بر حق قانونی خود در پاسخگویی به این تجاوز تاکید نمود.

الحشد الشعبی: قانونا حق پاسخ به تجاوز آمریکا را داریم

به گزارش خبرنگاران، سازمان الحشد الشعبی عراق در واکنش به حمله بامداد امروز (دوشنبه، 28 ژوئن) آمریکا به یکی از مقرهای این سازمان در منطقه قائم واقع در استان الانبار در نزدیکی مرز سوریه بیانیه صادر کرد و ضمن محکومیت این حمله جزئیات جدیدی از آن منتشر کرد.

در این بیانیه که نسخه ای از آن در وبگاه موازین نیوز منتشر شد، آمده است: در ساعت دو بامداد امروز (دوشنبه، 28 ژوئن)، هواپیماهای آمریکایی سه نقطه از نقاط استقرار نیروهای الحشد الشعبی (تیپ های 14 و 46)، واقع در 13 کیلومتری داخل مرزهای عراق در شهرستان القائم واقع در غرب استان الانبار را هدف قرار دادند.

بنا بر این بیانیه، این تجاوز به شهادت چهار نفر که در حال اجرا وظیفه روتین خود مبنی بر جلوگیری از نفوذ عناصر داعش از سوریه به عراق بودند، منجر شد. این نیروها تحت فرماندهی عملیات مشترک عراق در حال اجرا وظیفه بودند و درگیر هیچ فعالیتی علیه حضور نیروهای خارجی در کشور عراق نبودند. همان طور که سازمان الحشد الشعبی بارها و بارها بر این امر تاکید نموده است.

در این بیانیه تاکید شده است که بر خلاف ادعای آمریکایی ها که برای توجیه این جنایت خود ارائه می نمایند، در نقاط مورد حمله، هیچ زرادخانه، انبار تسلیحات یا چیزی مشابه آن وجود نداشت.

بنا بر بیانیه مذکور، این تجاوز در چارچوب تضعیف عراق، نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی صورت گرفت که آمریکا و سایر کشورهای دنیا، شاهد بودند؛ چگونه توانستند تروریسم را شکست دهند و خطر و شر آن را از همه دنیا دور نمایند. این حمله در واقع در راستای تقویت گروه های تروریستی صورت گرفت.

سازمان الحشد الشعبی در ادامه تاکید نمود: با شدیدترین عبارات این تجاوز شنیع علیه نیروهایمان را محکوم می کنیم و از صمیم قلب و صادقانه به خانواده های این شهدای عزیز تسلیت می گوییم. تاکید می کنیم که از نظر قانونی حق پاسخگویی به این حملات و مجازات مرتکبان آن در اراضی عراق برای ما محفوظ است.

الحشد الشعبی تاکید نمود که آمریکا با این تجاوز، در واقع، حاکمیت عراق را هدف قرار داد به ویژه که این اقدام همزمان با موفقیت های عظیم به نمایش گذاشته شده در رژه نظامی عظیم سازمان الحشد الشعبی و اجلاس سران سه کشور عربی در بغداد صورت گرفت.. ما مواضع دولت و تاکید آن بر حل پرونده اخراج نیروهای بیگانه از کشور را تحسین می کنیم. اقدامی که حاکمیت کامل زمینی و هوایی عراق را محقق می سازد.

بامداد امروز منابع خبری در عراق و سوریه از حمله هوایی هواپیماهای ناشناس به مواضعی در منطقه بوکمال در مرز سوریه و عراق خبر دادند و دقایقی بعد روشن شد که این حمله به یک پایگاه پشتیبانی و لجستیکی تیپ 14 الحشد الشعبی عراق بوده است.

دقایقی پس از آن هم وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه ای ضمن قبول مسئولیت این حمله اذعان کرد، جنگنده های این کشور یکشنبه شب به وقت واشنگتن به دستور جو بایدن، رئیس جمهور این کشور، حملات دقیقی را به مناطقی در بوکمال در مرز سوریه و عراق انجام داده است.

در این حمله چهار نیروی عراقی به شهادت رسیده اند. احمد المکصوصی فرمانده تیپ 14 الحشد با انتشار بیانیه ای ضمن تسلیت شهادت همکارانش خطاب به فرماندهی الحشد اعلام نموده که نیروهایش آماده انتقام گیری هستند.

از سوی دیگر، سرتیپ یحیی رسول سخنگوی نیروهای مسلح عراق، ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکا علیه الحشد الشعبی، همه طرف ها را به آرامش دعوت کرد و وعده داد که دولت با تمام توان، به انجام تحقیقات، اتخاذ تدابیر و برقراری تماس های لازم در تمامی سطوح برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی مبادرت خواهد ورزید.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1654

به "الحشد الشعبی: قانونا حق پاسخ به تجاوز آمریکا را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشد الشعبی: قانونا حق پاسخ به تجاوز آمریکا را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید