انتشار نظام نامه تهیه کنندگی سینما و فهرست اعضاء

به گزارش مجله تار و سه تار، نظام نامه تهیه کنندگی سینمای ایران که به تایید سازمان سینمایی رسیده، منتشر شد.

انتشار نظام نامه تهیه کنندگی سینما و فهرست اعضاء

به گزارش مجله تار و سه تار به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، در مقدمه این نظام نامه مصوب شورای یکپارچگی تهیه کنندگان آمده است: نظام تهیه کنندگی در سینمای ایران معیار و محور همه تحولات در میان تهیه کنندگان است.

اصل در این نظام، ایجاد یک تشکل صنفی واحد است که با تغییر نگاه و تغییر در شیوه های فراوری براساس استانداردهای جهانی صنعت سینما تحقق می یابد. نظام یکپارچه تهیه کنندگی رویای توسعه بازار، امنیت بازار، تضمین حقوق مالکیتی و معنوی، و امنیت سرمایه را زیر چتر خلاقیت، نوآوری و گشایش حوزه های موضوعی نو با توجه به عرف اخلاقی جامعه و ارزش های والای انسانی به واقعیت تبدیل می نماید. نظام یکپارچه که به مثابه حلقه اتصال ارکان سینما در همه بخش ها عمل می نماید، احتیاج مخاطب را می شناسد، دغدغه های ناشی از منافع ملی را درک می نماید، برای تنظیم قواعد و مناسبات حرفه ای اعتبار قائل است و حیثیت و اعتبار را در سینما، امری دائمی می داند و از این تداوم منافع جمعی را در نظر داشته و نگاه کوتاه مدت به سینما ندارد.

این نظام نامه در 9 ماده 35بند و 4 تبصره در 2 اردیبهشت ماه 98 به تصویب رسید و مبنای تنظیم فهرست تهیه کنندگان در رتبه بندی های ماخوذه از این نظام خواهد بود.

علاوه بر متن نظام نامه، فهرست نهایی تهیه کنندگان سینمای ایران منتشر می گردد و بنابر اعلام دبیر یکپارچگی تهیه کنندگان چناچه نسبت به لیست منتشره اعتراضی وجود دارد تا انتها خرداد ماه بصورت مکتوب به دفتر یکپارچکی تهیه کنندگان در ساختمان شماره 2 خانه سینما ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 166

به "انتشار نظام نامه تهیه کنندگی سینما و فهرست اعضاء" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار نظام نامه تهیه کنندگی سینما و فهرست اعضاء"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید