اگر راست می گویند فیلم های حسن یزدانی را نشان بدهند ، مگر می گردد عمدا علیه او چنین کاری کرد

به گزارش مجله تار و سه تار، مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران به انتقاداتی که پدر حسن یزدانی انجام داده بود واکنش نشان داد.

اگر راست می گویند فیلم های حسن یزدانی را نشان بدهند ، مگر می گردد عمدا علیه او چنین کاری کرد

به گزارش خبرنگاران اباذر اسلامی در مورد اینکه پدر حسن یزدانی در بازگشت تیم ملی از بلگراد عنوان نموده بود پسرش نیم ساعت پیش از مبارزه فینال با مربی 110 کیلوگرمی تمرین نموده و ضربانش به 250 رسید، گفت: در این مورد هم با آقا پژمان (درستکار) و هم ابراهیم مهربان صحبت کردم. آنها هم نیم ساعت پیش از کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور در سالن حضور داشتند و پیش ما نبودند و می خواستند بدانند که دقیقاً چه اتفاقی افتاده است.

وی در مورد اینکه چرا سرمربی تیم ملی در کنار یزدانی حضور نداشت، گفت: چون درگیر مبارزه فینال محمد نخودی و جردن باروز بود. کشتی های ما پشت سر هم بود و هرچند سالن تمرین و مسابقه در یک مجموعه ورزشی بود اما فاصله زیادی بین آنها وجود داشت. با توجه به دالانی که درست نموده بودند، سالن تمرین با سالن مسابقه 5 دقیقه فاصله داشت و رفت و برگشت آن موقع گیر بود. به همین علت آقا پژمان نمی رسید که به سالن تمرین بیاید. بنابراین حسن یزدانی باید در فاصله ای که نخودی کشتی داشت خودش را آماده می کرد. سال گذشته در نروژ فاصله سالن تمرین و مسابقه ما یک دقیقه بود.

این مربی مازندرانی درباره اینکه حسن یزدانی همواره قبل از مبارزه ضربانش را بالا می برد و یا این اتفاق برای اولین بار در بلگراد رخ داد؟ تأکید کرد: همواره عادتش است، فیلم های سال گذشته وجود دارد. سال گذشته هم یزدانی قبل از کشتی با من کار کرد، نرمش سنگین انجام داد تا خودش را برای مبارزه آماده کند و سال جاری سنگین تر کار کرد. یکسری توصیه فنی به او شده بود و تاکتیک فنی برای کشتی با تیلور اتخاذ شد، چند نکته بود که حسن یزدانی می خواست مرور و روی آنها کار کند تا از نظر ذهنی و بدنی آماده کشتی شود.

اسلامی در مورد اینکه انجام این تمرین پیش از مسابقه به خواست چه کسی بوده است؟ یادآور شد: خود حسن یزدانی خواست که تمرین کنیم، من دیدم ضرباتش بالاست و گفتم بهتر است کمی استراحت کنی، علیرضا دبیر هم داشت ما را نگاه می کرد و در همین حین یکی دو مورد فنی را هم گفت که حسن به این تکنیک هم حواست باشد و او را هدایت کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا علیرضا دبیر به او گفته بود که با حسن یزدانی تمرین کند؟ گفت: نه، اینطور نبود. تمرین به خواست حسن یزدانی انجام شد.

این مربی اهل محمودآباد در مورد اینکه آیا ضربان قلب حسن یزدانی به 250 رسیده بود؟ مطرح کرد: در تمرینات هم این اتفاق نیفتاده بود، من فقط یک بار در اردوها دیدم ضربان قلب حسن به 230 رسید و تا حالا بالاتر از آن نرفته بود، چطور می شود در گرم کردن ضربانش به 250 برسد؟ از صحبت های پدر حسن یزدانی تعجب کردم، ضمن اینکه اصلاً وزن من 110 کیلو هم نیست و 102 کیلوگرم هستم. علاوه بر اینکه حسن یزدانی گفت که مقصر خودش بوده و باخت را گردن کسی نینداخت. او آنقدر کشتی گیر اخلاق مدار و پهلوانی است که خودش جوانمردانه باخت را گردن گرفت و گفت حتماً تیلور بهتر کار نموده که برده. این منطقی ترین حرف بود. یزدانی فوق العاده باهوش است، روح بسیار بزرگی هم دارد، علت شکستش را فهمیده و قطعاً قدرتمندتر هم برمی شود و این شکست را جبران می نماید.

اسلامی گفت: به نظر من کسی به پدر حسن اطلاعات اشتباه داده است. گفتند فیلمش هست، این فیلم کجاست؟ آیا منِ مربی را وزن نموده اند یا آنجا کسی ضربان حسن یزدانی را گرفته است؟ حسن یزدانی می تواند بگوید که علیرضا دبیر گفته او با من تمرین کند یا خودش این را خواسته است. ضمن اینکه مصطفی آقاجانی و حامد میرعمادیان هم آنجا بودند، میرعمادیان که مربی یزدانی بود گفت که به حسن بگو اینقدر فشار نیاورد، اما او می گوید عادتش همین است. یزدانی 8 مدال جهانی و المپیک دارد و ثابت شده است، مگر می شود کسی به او برنامه یا تاکتیک غلط بدهد، آن هم از قصد که ببازد؟ اینها حرف های خوبی نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مهر 1401 بروزرسانی: 5 مهر 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2073

به "اگر راست می گویند فیلم های حسن یزدانی را نشان بدهند ، مگر می گردد عمدا علیه او چنین کاری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر راست می گویند فیلم های حسن یزدانی را نشان بدهند ، مگر می گردد عمدا علیه او چنین کاری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید