بایدن: آینده از آن سرمایه گذاری در انرژی پاک است

به گزارش مجله تار و سه تار، ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم کاهش 1.5 درجه سانتی گراد از گرمای زمین تاکید کرد و گفت آینده از آن کسانی است که در انرژی پاک سرمایه گذاری کنند.

بایدن: آینده از آن سرمایه گذاری در انرژی پاک است

جو بایدن روز پنج شنبه در نشست سران برخی از کشورها که با موضوع تغییرات آب و هوایی به میزبانی واشنگتن و به صورت مجازی برگزار شد، این مطلب را اظهار کرد.

وی افزود: می خواهم یک زیرساخت حیاتی برای تولید و استقرار فناوری پاک هم آنهایی که اکنون می توانیم داشته باشیم و هم آنهایی که در آینده اختراع خواهیم کرد، ایجاد کنم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: ایالات متحده منتظر نمی ماند. ما نه تنها در دولت فدرال، بلکه در شهرها و ایالت های سراسر کشور، در حال تصمیم گیری برای اقدام هستیم.

بایدن با اشاره به تاثیر این اقدام بر مشاغل کوچک، مشاغل بزرگ و کارگران آمریکایی، افزود: می بینم که کارخانجات ما در حال ساخت نسل بعدی وسایل نقلیه الکتریکی هستند و برق کاران در سراسر کشور برای 500 هزار ایستگاه شارژ برقی در امتداد بزرگراه های ما نصب می کنند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا تا پایان این دهه، انتشار گازهای گلخانه ای خود را به نصف کاهش می دهد، گفت: این همان جایی است که ما به عنوان یک کشور پیش می رویم و این همان چیزی است که می توانیم برای نه تنها ایجاد رونق اقتصادی، بلکه برای سلامت و پاکی کل کره زمین انجام دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: می دانید که این مراحل حداکثر تا سال 2050 امریکا را در راستا اقتصاد بدون تولید گازهای گلخانه ای قرار می دهد اما واقعیت این است که آمریکا کمتر از 15 درصد تولید گازهای گلخانه ای جهان را دارد.

بایدن ادامه داد: همه شما کاملا درک می کنید، هیچ کشوری نمی تواند این بحران را به تنهایی حل نماید. همه ما و به ویژه آنهایی که بزرگترین اقتصادهای جهان را کنندگی می کنیم؛ باید قدم برداریم.

وی افزود: کسانی که اقدام می کنند و سرمایه گذاری جسورانه ای بر مردم و آینده انرژی پاک انجام می دهند، مشاغل خوب فردا را به دست می آورند و اقتصادشان را مقاوم تر و رقابتی تر می سازند.

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد: دانشمندان به ما می گویند این دهه، تعیین کننده است. این دهه ای است که باید تصمیماتی اتخاذ کنیم که از بدترین پیامدهای بحران آب و هوایی جلوگیری کند.

بایدن شرح داد: ما باید سعی کنیم گرمای زمین را تا یک و نیم درجه سانتی گراد، کاهش دهیم. شما می دانید، جهان بیش از 1.5 درجه به معنای آتش سوزی های مکرر و شدیدتر، سیل، خشکسالی، امواج گرما و طوفان هایی است که جوامع را متلاشی می کند، زندگی و معیشت را از بین می برد و به طور فزاینده ای بر سلامت عمومی ما تأثیرات ناگوار می گذارد.

وی تاکید کرد: این انکار ناپذیر است؛ کشورهایی که اکنون برای ایجاد صنایع آینده اقدامی قاطع انجام می دهند، کشورهایی خواهند بود که می توانند از مزایای اقتصادی رونق انرژی پاک آینده استفاده کنند.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه ما باید برای مقابله با این چالش ها، سریع حرکت کنیم، گفت: ما برای میلیون ها آمریکایی در اینجا مشاغل خوبی ایجاد خواهیم کرد و پایه محکمی برای رشد آینده قرار می دهیم.

بایدن افزود: این می تواند هدف شما نیز باشد. این یک ضرورت اخلاقی و اقتصادی، یک لحظه خطر اما یک لحظه از امکانات فوق العاده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1542

به "بایدن: آینده از آن سرمایه گذاری در انرژی پاک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: آینده از آن سرمایه گذاری در انرژی پاک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید