آنالیز ، فیلم درخواست نهایی به کارگرانی سی جی چندر در شبکه یک

به گزارش مجله تار و سه تار، تهران (پانا) - پیغام های فیلم درخواست نهایی ، امروز در مجموعه برنامه سینما حکمرانی بازخوانی می گردد.

آنالیز ، فیلم درخواست نهایی به کارگرانی سی جی چندر در شبکه یک

فیلم درخواست نهایی فیلمی درام و مهیج و محصول سال 2011 کشور آمریکا است،که بازیگران مطرحی چون کوین اسپیسی، زکری کوینتووپل بتانی، در آن به ایفای نقش نموده اند.

محمد رضا حاجی جعفری، تهیه نماینده مجموعه مستند، سینما حکمرانی که امروز ساعت 21 : 19 دقیقه از شبکه یک پخش می گردد، با اشاره با اینکه داستان این فیلم درباره بحران مالی 2008 امریکا و تاثیر آن بر بورس و شرکت های بورسی آمریکا است گفت: با توجه به ضرر فوق العاده ای که اخیرا مردم در بورس کردند و معضلات بنیادی که در بورس ما وجود دارد ، بازخوانی پیغام های فیلم درخواست نهایی و اتفاقاتی که در سال 2008 آمریکا افتاد، را به بینندگان این برنامه پیشنهاد می کنیم.

حاجی جعفری ، اضافه کرد: درخواست نهایی پیغام های خوبی برای بورس و شرکت های بورسی ما هم دارد ، اینکه افرادی دربازار سرمایه هستند به نام سینگنال فروش، افرادی که حاضر هستند سهام ها را به قیمت مناسب به سهامداران خرد بفروشند و آنها ضرر نمایند و بسیاری از مردم را قربانی خواسته های خودشان بنمایند، این فیلم دقیقا همین اتفاقات را در امریکا روایت می نماید و پیغام دیگرش شفافیت در بازار سهام و بورس است که اگر فعالیت های شرکت های سرمایه گذاری شفاف بگردد و شرکت ها اطلاعاتشان را بصورت شفاف اعلام نمایند که یکی از مواد قانونی است که متاسفانه در کشور ما اجرا نمی گردد. این پنهان کاری ها جلوی آن گرفته می گردد و این قربانی شدن مردم جلوش گرفته می گردد و از حبابی شدن بازار بورس هم گرفته می گردد.

اسم درخواست نهایی که ترجمه مارجین کال است برای این فیلم در حقیقت یک لفظ کنایه آمیز است که به آخرین پیشنهاد بورس بازدر آخرین درخواست بورس بازان برای خرید ارزان سهام و در حقیقت حفظ منافع خودشان و قربانی شدن سهامدارها است اشاره می نماید.

داستان این فیلم از این قرار است که یک شرکت عظیم مالی، تعدیل نیرو می نماید. یکی از قربانیان این رویداد مدیر بخش کنترل بحران است که پیش از این اتفاق روی یک پروژه آنالیز عظیمی کار می کرد. دستیار او پس از ساعت کاری تحقیقات خود را کامل می نماید و با همکارانش تماس می گیرد و اطلاعاتی راجع به فاجعه مالی شرکت را در اختیار آنها قرار می دهد و...

مجموعه مستند سینما حکمرانی که در 10 قسمت تهیه شده است، هر بار با پخش بخش هایی از یک فیلم سینمایی، پیغام های مهم آن را به مخاطب و سیاستمداران، یادآوری می نماید. پیغام هایی که حاوی راهکارهایی در حد کلان برای حل مسائل مالی و سیاسی کشور مورد نظر است. اهمیت شفافیت اطلاعات مالی و سیستم های متصل بانکی و مالی؛ بی نتیجه بودن مذاکره با بعضی کشورها و سنگینی جرم فرار مالیاتی از جمله موضوعاتی است که فیلم های معرفی شده، سعی در طرح آنها دارند.

فیلم های سینمایی تاریک ترین ساعت به کارگردانی جو رایت، تسخیرناپذیران به کارگردانی برایان دیپالما و رستگاری در شاوشن به کارگردانی، فرانک دارابونت از جمله فیلم هایی است که بخش هایی از آن در سینما حکمرانی آنالیز می گردد.

این مجموعه کاری از گروه جهش فراوری است که اولین فصل آن در 10 قسمت تهیه و پخش آن از 7 آبان ماه شروع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1257

به "آنالیز ، فیلم درخواست نهایی به کارگرانی سی جی چندر در شبکه یک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز ، فیلم درخواست نهایی به کارگرانی سی جی چندر در شبکه یک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید