تخم مرغ گران نمی شود، اتحادیه معتقد است مرغ باید 25000 تومان باشد

به گزارش مجله تار و سه تار، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با تاکید بر اینکه قیمت مرغ افزایشی نخواهد داشت گفت: باید تولید استانهای شاقتصادی با مدیریت وزارت جهاد کشاورزی به سمت بازار تهران هدایت شود تا شاهد رسیدن مرغ به قیمت مصوب در تهران و کشور باشیم.

تخم مرغ گران نمی شود، اتحادیه معتقد است مرغ باید 25000 تومان باشد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

حشمت اله عسگری در گفت وگو با خبرنگاران، در تشریح مقابله با افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ به ویژه در ایام پایانی سال با تاکید بر بازگشت قیمت تخم مرغ و عدم افزایش نرخ آن گفت: به دلایل مختلفی از جمله عرضه گسترده، قیمت گذاری درب مرغداری، و چسبیدن لیبل به هر تخم مرغ، افزایش دمای هوا و شرایط مناسب تر نگهداری می توان این اطمینان را به شهفرایندان داد که قیمت تخم مرغ به شرایط سابق برمی شود و افزایشی هم نخواهیم داشت.

وی افزود: اما درباره مرغ مسئله داریم؛ باید به این نکته توجه کنیم که تولید مرغ در استانهای دیگر است و توزیع آن در تهران به شکلی که 8 درصد مرغ مصرفی در تهران تولید و حدود 92 درصد در سایر استانها تولید می شود لذا در اینجا نقش فرا استانی نیاز است.

وی تاکید کرد: برای موضوع مرغ چند روز وزیر جهاد کشاورزی پای کار آمد و استانهای شمالی را پای کار آوردند؛ روزانه 800 تن مرغ در استان تهران داشتیم و لذا شرایط خوب شد اما متاسفانه دو روز گذشته پای کار نبودند و قیمت ها بالا رفت. بی تردید تنظیم بازار مرغ در استان تهران بستگی به مدیریت وزارت جهاد کشاورزی در استانهای تولیدکننده مرغ دارد به شکلی که اگر این استانها به سمت بازار تهران مدیریت شوند، هم تهران و هم کشور در شرایط مطلوب و متعادل قرار می گیرد اما اگر همانند دو روز گذشته عمل شود تهران و به طبع آن در کشور، شاهد افزایش قیمت مرغ خواهد بود.

معاون استاندار تهران با تاکید بر اینکه تولید کاهش پیدا نکرده است افزود: باید تولید استانهای شمالی یعنی گلستان، گیلان و مازندران به سمت بازار تهران هدایت شود و وزارت جهاد باید در این راستا پای کار باشد چرا که جوجه ریزی کاهش پیدا نکرده و موجودی کم نشده است و تنها اتحادیه ها زیر بار قیمت مصوب نمی فرایند و اعلام می کنند قیمت 20 هزار و 400 تومانی که ستاد تنظیم بازار داده به صرفه نیست و باید 25 هزار تومان باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1445

به "تخم مرغ گران نمی شود، اتحادیه معتقد است مرغ باید 25000 تومان باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخم مرغ گران نمی شود، اتحادیه معتقد است مرغ باید 25000 تومان باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید