ترزا می: توافق برگزیت در پارلمان رد گردد، به ناشناخته ها می رویم

به گزارش مجله تار و سه تار به نقل از یورونیوز، ترزا می نخست وزیر انگلیس امروز دوشنبه در سخنانی در پارلمان این کشور خطاب به نمایندگان اعلام نمود: در صورت رد شدن توافق برگزیت در پارلمان، کسی نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد.

ترزا می: توافق برگزیت در پارلمان رد گردد، به ناشناخته ها می رویم

نخست وزیر انگلیس در جمع نمایندگان پارلمان این کشور گفت: با قاطعیت کامل می توانم امروز به نمایندگان پارلمان بگویم که توافق بهتری وجود ندارد. رهبران کشورهای اتحادیه اروپا دیروز همین را به طور روشن اعلام نمودند.

ترزا می در ادامه تاکید نمود که وظیفه فعلی در هفته های آتی آنالیز دقیق جزئیات توافق است و در صورت رد شدن توافق در پارلمان، کسی نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد و لندن در صورت رد شدن توافق برگزیت قدم به ناشناخته ها خواهد گذاشت.

وی در ادامه افزود: باید با احترام به بحث و مصاحبه نشست و همین طور به نظرات شهروندان گوش سپرد و در نهایت تصمیم گرفت چه اقدامی در جهت منافع ملی ما است.

نخست وزیر انگلیس 2 راه چاره پیش روی نمایندگان گذاشت و گفت: ما می توانیم از این توافق حمایت کنیم و به نتیجه همه پرسی احترام بگذاریم و آینده بهتری را برای همه مردم بسازیم. شما نمایندگان پارلمان می توانید تصمیم بگیرید که توافق برگزیت را رد کنید و باز به خانه اول بازگردیم.

می در عین حال تاکید نمود که تصمیم دوم موجب تفرقه و بلاتکلیفی خواهد شد.

ترزا می افزود: من به آنچه در جهت منافع ملی است باور دارم. مردم انگلیس خواهان توافقی هستند که به همه پرسی آن ها احترام می گذارد و به ما این فرصت را می دهد تا به عنوان یک ملت در کنار هم دوباره جمع شویم. این همان توافق است. توافقی که خواسته مردم ما را برآورده می نماید.

این درحالیست که ترزا می نخست وزیر انگلیس دیروز و تنها چند ساعت بعد از نهایی شدن توافق برگزیت، مردم و دولت این کشور را در جریان نتایج به دست آمده قرار داد.

وی توافق به دست آمده را برای همه شهروندان انگلیسی کارآمد توصیف کرد و گفت به این ترتیب، انگلیس کنترل منابع مالی و مرزهای خود را بازمی یابد.

ترزا می همچنین اعلام نمود که پارلمان انگلیس تا پیش از کریسمس درباره توافق برگزیت رای گیری خواهد نمود.

وی برگزاری مجدد هرگونه همه پرسی برگزیت را نیز منتفی دانست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 51

به "ترزا می: توافق برگزیت در پارلمان رد گردد، به ناشناخته ها می رویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترزا می: توافق برگزیت در پارلمان رد گردد، به ناشناخته ها می رویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید