توصیه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلای بچه ها به کرونا

به گزارش مجله تار و سه تار، سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه کلیه گروه های سنی، از جمله گروه سنی بچه ها و نوجوانان در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند، توصیه هایی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در بچه ها اعلام کرد.

توصیه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلای بچه ها به کرونا

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: همانطور که بارها اعلام کردیم، کلیه گروه های سنی، از جمله گروه سنی بچه ها و نوجوانان در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند. بنابراین لزوم استفاده از ماسک در این گروه سنی و نظارت مداوم والدین در نحوه استفاده صحیح از آن، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی اضافه نمود: بنابراین توصیه ما این است که برای بچه ها از ماسک های متناسب با اندازه صورت و برای تشویق آنها به ماسک زدن از ماسک های رنگی و جذاب استفاده کنید. به بچه ها خود آموزش دهید که تحت هیچ شرایطی ماسک خود را با فرد دیگری تعویض نکنند، هرگز به بخش جلویی ماسک دست نزنند و هنگام برداشتن ماسک از روی صورت از قسمت بندها آن را خارج کنند. همچنین در صورت مرطوب یا آلوده شدن ماسک، حتما آن را تعویض کرده و ماسک آلوده را در سطل های زباله دردار بیندازند.

لاری ادامه داد: لازم است که در صورتی که کودک دارای اختلالات شناختی یا تنفسی شدید است و در تحمل استفاده از ماسک مشکل دارد، حتما با پزشک مشورت شود. اگرچه معمولا برای بچه ها مبتلا به نقص ایمنی، مبتلا به فیبروز کیستیک یا بیماری هایی مانند سرطان، استفاده از ماسک توصیه می شود، اما این قدام باید با مشورت پزشک اتفاق بیفتد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: توصیه می شود برای بچه های که مهارت لازم جهت استفاده از ماسک را ندارند، مانند بچه ها دچار اختلالات تکاملی، ناتوانی، کم شنوایی، معلولیت و ... از محافظ صورت یا شیلد استفاده شود. همچنین لازم است، محافظ های صورت چندبار مصرف، بعد از هربار استفاده به درستی با آب و صابون و مواد شست شو، شسته شوند یا با الکل 70 درصد ضدعفونی شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1455

به "توصیه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلای بچه ها به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلای بچه ها به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید