جاذبه های گردشگری مراکش

به گزارش مجله تار و سه تار، مراکش یکی از مهم ترین شهرهای گردشگری کشور مراکش در شمال آفریقا با جاذبه های تاریخی منحصر به فرد است.

جاذبه های گردشگری مراکش

شهر مراکش در طول تاریخ یکی از پایتخت های اصلی امپراطوران بوده است. به دلیل رویدادهای تاریخی که در مراکش به وقوع پیوسته و فاصله کوتاه آن با قاره اروپا، این شهر مجموعه ای از فرهنگ های اروپایی، بربری و عربی را در خود دارد و آثار آن در ابنیه تاریخی مراکش به وضوح دیده می گردد. خبرنگاران در بخش گردشگری خود به معرفی چند نمونه از جاذبه های گردشگری مراکش پرداخته است.

باغ های مناره

باغ های مناره، از جاذبه های گردشگری زیبای مراکش، در فاصله 3 کیلومتری از دیوارهای دفاعی شهر مراکش قرار گرفته اند. پیش از ساخت باغ های مناره در ابتدای قرن دوازده میلادی، در این باغ زیتون، نخل و میوه پرورش می یافت و همچنین محل این باغ سربازخانه ای برای تمرینات شنای سربازان بود.

برج حسن

برج حسن که در واقع مناره یک مسجد عظیم است در قرن 12 میلادی با ارتفاع 44 متر ساخته شد. محیط بیرونی مستطیل شکل این مناره با الگوهای متمایزی تزیین شده و در هر طرف آن می توان طرح های مختلفی را دید.

منطقه پالمری

منطقه پالمری در حومه شمالی مراکش قرار گرفته است و صدها هزار درخت نخل را در خود جای می دهد. این نخلستان با 140 کیلومتر مربع مساحت، در طول گرمای شدید تابستان مکانی مناسب بر گذراندن وقت و پناه بردن به سایه خنک درختان است. گردشگران می توانند با کرایه اسب، از مسیرهایی باصفا عبور نمایند و به این منطقه جالب و دیدنی بروند.

کاخ باهیه

کاخ باهیه، با کاشی کاری های سبک مراکشی، تزیینات ساخته شده از آهن و سقف های نقاشی شده، از کاخ های به جا مانده از قرن 19 میلادی است. فضای مجلل کاخ نشان از زندگی مرفه ساکنان پیشین آن دارد. باهیه با باغ هایی تماشایی و مملو از گل و درخت در لغت به معنای درخشنده است. با کمی قدم زدن در این باغ متوجه آرامش آن خواهید شد.

مسجد کُتُبیه

مسجد کُتُبیه، بزرگترین مسجد مراکش است. مناره 65 متری این مسجد که در قرن 12 ساخته شده، در کنار درختان پرتقال باغ کتبیه قرار گرفته است. از این مناره تمام شهر مراکش را می توان دید. نام مسجد از واژه کُتُب به معنی کتاب ها در عربی آمده و به معنای مسجد کتاب فروشان است و بازتابی از خرید و فروش نسخ خطی در کوچه ای نزدیک به آن را نمایش می دهد.

المراوید کوبا

بنای المراوید کوبا از دیگر جاذبه های گردشگری مراکش، در قرن 12 ساخته شده است. این سازه، با طرح ساده ساختمانی چهار گوش با گنبدی روی آن، از قدیمی ترین بناهای مراکش است که با نام Koubba Baadiyn شناخته می گردد. کوبا جزو معدود سازه هایی است که از خرابی و ویرانی شهر توسط فاتحان المحاد، توانست سالم بماند.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 621

به "جاذبه های گردشگری مراکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری مراکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید