حاشیه های رضا رشیدپور؛ دعوا بر سر دستمزد و خطای دستیارش

به گزارش مجله تار و سه تار، رضا رشیدپور مجری و تهیه کننده برنامه حالا خورشید این روز ها در کانون حواشی صداوسیما و به ویژه شبکه سوم سیما قرار گرفته و بحث برانگیز شده است. ابتدا ماجرای دستمزد رشیدپور و حالا هم یک انتشار مطالبی از سوی دستیار او حرف و حدیث هایی را ایجاد نموده است.

حاشیه های رضا رشیدپور؛ دعوا بر سر دستمزد و خطای دستیارش

به گزارش مجله تار و سه تار، رضا رشیدپور از جمله معدود مجریان باسابقه تلویزیون است که توانسته در دوران ریاست علی فروغی بر شبکه سوم سیما صندلی خود را حفظ کند. این درحالی است که پیشینه عملکردی او نشان می دهد نزدیکی فکری زیادی به مدیری همچون علی فروغی ندارد.

اما او مانده و اتفاقا از حمایت فروغی هم برخوردار است.

یکی از مسائل همیشگی مجریان برنامه های پربیننده تلویزیون رقم دستمزد آنهاست در سال های اخیر رقم دستمزد مهران مدیری، رامبد جوان، احسان علیخانی و محمدرضا گلزار که هر کدام مجری یک برنامه پربیننده بودند بحث برانگیز شده بود. حالا این بار نوبت به رضا رشیدپور رسیده است.

تصور عمومی این است که این مجریان ده ها میلیون و شاید حتی صد های میلیون دستمزد دریافت می نمایند. در خصوص رشیدپور بحث و جنجال از سوی علی علیزاده تحلیلگر سیاسی ساکن لندن که البته نزدیک به اصولگرایان است، کلید زده شد.

علیزاده در پستی نوشت که رشیدپور به خاطر فراوری هر برنامه حالا خورشید 40 میلیون تومان دریافت نموده که نیمی از آن دستمزد خودش بوده، در واقع ماهی 433 میلیون تومان درآمد. علیزاده همچنین مدعی شد که رشیدپور برای دو برنامه شب یلدای 98 هم 500 میلیون تومان دریافت نموده است.

رضارشیدپور این ادعای علیزاده را در توئیتر رد کرد و از او سند خواست و علیزاده هم درپاسخ به او گفت که صداوسیما هیچ وقت سندی ارائه نمی کند تا جای مانور برای بچه زرنگ بازی و سفسطه باز باشد.

در واکنس به ادعای علی علیزاده رضا رشیدپور در گفت وگویی با خبرآنلاین اظهار کرد که ماهیانه 20 تا 25 میلیون تومان از بودجه ای که صداوسیما برای فراوری حالا خورشید پرداخته برای او می مانده است. یعنی در واقع هر برنامه یک تا یک و نیم میلون تومان.

با وجود این شرحات رضا رشیدپور، سوالات همچنان پابرجا بود تا اینکه صداوسیما اسناد دریافتی های رشیدپور را منتشر کرد. کوروش کمره ای مدیر روابط عمومی شبکه سه در پاسخ به علیزاده اعلام نمود: طبق اسناد ضمیمه شده کل هزینه های یک قسمت از برنامه حالا خورشید 22.5 میلیون بوده است. این درحالی است که علیزاده مدعی 40 میلیون تومان شده بود.

روابط عمومی شبکه سه درباره نقش اسپانسر نیز گفت: 133 قسمت به صورت مستقل و 84 قسمت با مشارکت اسپانسر فراوری شده و اسپانسر هم موظف به پرداخت مطابق سند برآورد مصوبِ شبکه است.

با اینحال همچنان درباره مورد رشیدپور سوال هایی مطرح بود. گفته می گردد برآورد های دریافتی مجریی همچون رشیدپور درست است و ماهیانه حدود 25 میلیون تومان پول گرفته است. اما مسئله این است که او به عنوان تهیه نماینده چقدر گرفته است. در این باره ظاهرا ابهام وجود دارد. موضوع دیگر این بود که صداوسیما درباره ادعای دستمزد 500 میلیونی برای دوشب توسط رشیدپور شرحی ارائه ننموده است.

علی علیزاده همچنان بر سر موضع خود بود و اینبار گفت که رشیدپور بین 22 تا 45میلیون برای هر اپیزود دریافت نموده است. او با اشاره به عدم شرح شبکه سه درباره برنامه شب یلدای رشیدپور بر ادعای خود پافشاری کرد.

در شبکه های اجتماعی بسیاری از جمله کاربران اصولگرا با استناد به توئیت های علیزاده و سوال های او از مدیر شبکه سه خواهان شفافیت صداوسیما درباره دستمزد های مجریان و فراتر از آن سریال ها و برنامه های سرگرمی تلویزیون و حتی مدیران شدند. کاربران خواهان اعلام رقم دریافتی از سوی مهمانان برنامه ها نیز هستند. شفافیتی که البته به نظر می رسد هیچ وقت از سوی صداوسیما تحقق پیدا نخواهد کرد، اما مطالبه اش از سوی مردم می تواند نتایج مثبتی به بار آورد.

رشیدپور و دستیارش اردوان رحیمی

ماجرای توهین دستیار رشیدپور؛ جوجه کُشی در شبکه سه؟!

در روز های اخیر حاشیه تازه ای برای رشیدپور و حالا خورشید ایجاد شد. ماجرا از آنجا شروع شد که مطالبی علیه نظام و توهین آمیز نسبت به بنیانگذار انقلاب اسلامی در شبکه هایی اجتماعی منتسب به اردوان رحیمی دستیار تهیه حالا خورشید و از نزدیکترین همکاران رضارشیدپور منتشر شد.

انتشار این مطالب بازتاب وسیعی یافت و اعتراض هایی برانگیخت که چرا دستیار رشیدپور به امام خمینی (ره) توهین نموده است.

پس از این اتفاق قائم مقام شبکه سه سیما در واکنش گفت: حضور فرد هتاک در شبکه سه غیرقابل قبول است و ما نیز حضور وی را در کلیه برنامه های شبکه ممنوع نموده و به تهیه نمایندگان شبکه نیز تذکر داده ایم که با دقت و حساسیت بیشتری در این موارد عمل نمایند.

یزدی اضافه نمود: امام و رهبری نه خط قرمز قانونی یا عرفی، بلکه مهمترین مؤلفه های اعتقادی مدیران شبکه سه است و طبعا شبکه، خود یکی از مدعیان و پیگیری نمایندگان موضوع بوده و خواهد بود.

در همین رابطه رضا رشیدپور نیز پستی اینستاگرامی منتشر و تاکید نمود: اگر محرز گردد که کسی گفتار یا کرداری خارج از شئون و هتاکانه انجام داده، برخورد قاطع می گردد. من هم اگر یقین بدانم که کسی از گروهمان چنین نموده، قطعا همکاری ام را انتها می دهم.

بعد از حواشی ایجاد شده پیرامون پست هنجارشکنانه اردوان رحیمی او با انتشار مطلبی اعلام نمود که اکانتی که به نام وی این مطالب جنجالی را منتشر نموده در اختیار وی نبوده و او ضمن عذرخواهی اعلام نمود که کاملا معتقد به مبانی نظام، امام و رهبری بوده همیشه در جهت اعتلای نام ایران گام برداشته است.

این ماجرا از سوی بعضی کاربران به گونه ای دیگر تحلیل شده است. علی علیزاده از علی فروغی مدیر جوان شبکه سه خواسته است به موضوع اصلی یعنی شفافیت دریافتی های رضا رشیدپور بپردازد.

او در پستی اینستاگرامی نوشت: آقای علی فروغی. دستمزد رضا رشیدپور چقدر است؟ اسناد را کی منتشر میکنید؟ و چرا بعد از لگدی که رشیدپور به نظام در دیماه زد دستمزد او را چند برابر کردید و به جای تنبیه به او پاداش دادید؟

وحید اشتری از فعالان عدالتخواه نیز در توئیتی به ماجرای اردوان رحیمی اشاره نمود و نوشت: بحث این بود که اعداد و ارقام سریال ها و برنامه های صدا و سیما باید اعلام گردد. نه تنها درآمد تهیه نماینده ها و سلبریتی ها که حتی حقوق مدیران رده یک و دو سازمان هم باید روی یک سامانه شفاف به اطلاع عموم برسد. یکهو خیلی حرفه ای مدیران صدا و سیما مثل مرغ دار ها جوجه کُشی راه انداختند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 878

به "حاشیه های رضا رشیدپور؛ دعوا بر سر دستمزد و خطای دستیارش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاشیه های رضا رشیدپور؛ دعوا بر سر دستمزد و خطای دستیارش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید