خبرنگاران از 4030 مشاوره تغذیه ایی بگیرید

به گزارش مجله تار و سه تار، تهران- خبرنگاران - مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارائه مشاوره تلفنی تغذیه برای مردم به وسیله سامانه تلفنی 4030 در راستای کاهش مراجعه حضوری مردم اطلاع داد.

خبرنگاران از 4030 مشاوره تغذیه ایی بگیرید

به گزارش وزارت بهداشت، زهرا عبداللهی روز سه شنبه درباره ارائه مشاوره تلفنی تغذیه به وسیله سامانه 4030 اعلام کرد: یکی از اقدامات مهم برای پیشگیری و کنترل بیماری ناشی از ویروس کرونا، رعایت تغذیه صحیح با پیروی از دو اصل تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه است که در عملکرد سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماری ها از جمله کووید 19 نقش مهمی دارند.

وی ادامه داد: به طور کلی عادات نامناسب غذایی از جمله مصرف زیاد قند، نمک و چربی ها و همچنین دریافت ناکافی هر کدام از ریزمغذی های مورد احتیاج بدن از برنامه غذایی روزانه می تواند با تضعیف سیستم ایمنی بدن، خطر ابتلا به انواع بیماری ها و از جمله بیماری کووید 19 را افزایش دهد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اظهار کرد: رعایت برنامه غذایی مناسب در افراد سالم و همچنین بیماران مبتلا به کووید 19 و در دوره نقاهت، نقش به سزایی در پیشگیری از ابتلا، تسریع در بهبودی و کاهش شدت بیماری دارد.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم در قالب طرح تحول سلامت، به کارگیری کارشناسان تغذیه در مراکز خدمات جامع سلامت در کشور است که خدمات مشاوره تغذیه را برای جمعیت تحت پوشش ارائه می دهند. در شرایط فعلی که به دلیل بیماری ناشی از ویروس کرونا امکان مراجعه حضوری مردم به این مراکز باید محدود گردد، سامانه مشاوره تغذیه تلفنی 4030 با راهبری دفتر بهبود تغذیه جامعه و مشارکت کارشناسان تغذیه شاغل در مراکز جامع سلامت و نظارت مدیران واحد بهبود تغذیه معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور و به یاری شرکت احسان برکت در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از روز یکشنبه 31 فروردین ماه راه اندازی شد.

عبداللهی گفت: سامانه 4030 از دو طریق آماده پاسخگویی به سوالات هموطنان در حوزه تغذیه است. یک شیوه استفاده از پیغام های صوتی است که پس از شماره گیری 4030 و انتخاب کلید یک که مربوط به پیشگیری از کرونا است، می توان از لیستی از پیغام های صوتی در زمینه تغذیه بهره مند شد.

وی اضافه کرد: در این پیغام های صوتی سعی شده اطلاعات لازم و کلی در زمینه غذا و تغذیه به مردم داده گردد. این توصیه ها مطابق با احتیاجهای مردم در طول زمان به روز رسانی می گردد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: در صورتی که مراجعه نمایندگان به سامانه 4030 احتیاج به مشاوره و هدایت بیشتر داشته باشند، می توانند با استفاده از کلید 6 به مشاوران تغذیه که پشت خط هستند متصل شده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 884

به "خبرنگاران از 4030 مشاوره تغذیه ایی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران از 4030 مشاوره تغذیه ایی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید