پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید، نیمی از مبتلایان به کرونا تب نداشتند

به گزارش مجله تار و سه تار، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: در آستانه تغییر الگوهای اداری درخواست ما از همه کارمندان پروتکل ها رعایت شود.

پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید، نیمی از مبتلایان به کرونا تب نداشتند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهم ترین مسائلی که در خصوص بازگشت به کار کارمندان وجود دارد مراکز پرتجمع مثل نمازخانه ها و رستوران ها است که باید تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شود که شانس ابتلاء به حداقل برسد.

زالی بیان داشت: کارشناسان بهداشت در این خصوص در مجموعه بهداشت حرفه ای و هم دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران بر اساس شیوه نامه های اجرایی بازدیدهایی را انجام خواهند داد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: در آستانه تغییر الگوهای اداری درخواست ما از همه کارمندان این است که با توجه به اینکه هنوز شرایط به نقطه مطلوب نرسیده است و هنوز موارد جدید مبتلا در بخش های عادی و ویژه بستری وجود دارد هرگونه تغییر الگوی اداری و شهری تهران باید با نهایت رعایت استانداردهای فردی همراه باشد و سبب کمرنگ شدن شیوه نامه ها نشود چراکه برخی مواقع این فکر وجود دارد که اوضاع عادی شده اما توصیه اکید ما این است که کماکان در شهر و استان تهران باید پروتکل ها رعایت شود.

وی افزود: یکی از مراکز پرخطر در ادارات اماکن صرف غذا و نمازخانه ها است که باید توجه لازم در این زمینه وجود داشته باشد.

زالی عنوان داشت: کسانی که دارای علائم تب، سرفه، تنگی نفس، دردهای عضلانی و آبریزش بینی و تغییر در الگوی تنفسی و احساس خستگی هستند حتماً به پزشک مراجعه کنند و اگر احساس کردند مظنون به بیماری می باشند چون در اپیدمی به سر می بریم تمام علائم را باید در غالب اپیدمی در نظر بگیریم و از مراجعه به مجموعه ادارات خودداری کرده و مسئولین ادارات نیز از ورود این افراد جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه در تهران طی 2 ماه گذشته کسری از 40 درصد بیماران کرونا مثبت که قطعی بودند تب داشتند بیان کرد: تب نشانه ای از علامت بیماری در تهران نبوده و نباید این فکر وجود داشته باشد که چون تب ندارند مبتلا نیستند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: نکته بعدی این است که افرادی که طی 2 هفته اخیر با کسی که کرونا مثبت بوده در ارتباط بوده اند باید به مسئولین ادارات اطلاع دهند و افرادی که ثابت شود کرونا دارند نباید کتمان شود و فاصله گذاری اجتماعی باید در ادارات رعایت شود و پنجره ها باز باشد و تهویه مناسب باشد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 958

به "پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید، نیمی از مبتلایان به کرونا تب نداشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید، نیمی از مبتلایان به کرونا تب نداشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید