خبر خوش برای جاماندگان دریافت بیمه بیکاری کرونا خبرنگاران

به گزارش مجله تار و سه تار، بر اساس اعلام وزارت کار 90 هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط که از فهرست دریافت بیمه بیکاری کرونا جامانده بودند پیروز به دریافت مقرری این ایام شدند و به این ترتیب پرونده مقرری بگیران بیمه بیکاری کرونا در آخرین روزهای سال 1399 بسته شد.

خبر خوش برای جاماندگان دریافت بیمه بیکاری کرونا خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به دنبال گسترش ویروس کرونا و تاثیرگذاری آن بر بسیاری از مشاغل مقرر شد تا بیمه بیکاری سه ماه اسفند 1398 و فروردین و اردیبهشت 1399 به افراد بیکار شده و کارگران آسیب دیده از کرونا پرداخت گردد. بر این اساس به منظور حمایت از صنوف و کارگران آسیب دیده از کرونا، مبلغ 5000 میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت و وزارت کار با راه اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری bimebikari.mcls.gov.ir از کسانی که در مدت سه ماهه دچار بیکاری و توقف فعالیت شده بودند درخواست کرد که به سامانه مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند.

بر اساس آخرین آمارها، مقرری ایام بیکاری کرونا در ماه های اسفند 1398 و فروردین و اردیبهشت 1399 برای یک میلیون و 82 هزار نفر با مساعدت دولت پرداخت شد و حدود 90 هزار نفر پیروز به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده و تا یک هفته گذشته همچنان منتظر واریز مقرری بودند که خوشبختانه وزارت کار اعلام نمود از هفته گذشته تا به امروز 90 هزار نفر از کسانی که از فهرست مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری کرونا جا مانده بودند، توانستند این مبلغ را دریافت نمایند.

بر اساس اعلام وزارت کار چنانچه از مشمولان کسی هنوز پیروز به دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا نشده می تواند با شماره 2500 تماس گرفته و موضوع را پیگیری کند.

پیش از این مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفته بود که در بحث کرونا بیش از 730 هزار نفر از بیمه شدگان شغل خود را از دست دادند که از این تعداد 670 هزار نفر مقرری دریافت کردند و مابقی هنوز پیروز به دریافت این مبلغ نشده اند.

آنطور که بابایی گفته بود اعتبار 92 میلیارد تومانی برای جاماندگان بیمه بیکاری کرونا از سوی خزانه به تامین اجتماعی واریز شده تا سازمان به حساب جاماندگان واریز کند.

به گزارش ایسنا، با توجه به اعلام وزارت کار مبنی بر پرداخت مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا به متقاضیان واجد شرایط جامانده، پرونده مقرری بگیران بیمه بیکاری کرونا در واپسین روز های سال 1399 بسته شد و در صورتی که متقاضی واجد شرایطی مانده که پیروز به دریافت این مبلغ نشده باشد به وسیله تماس با شماره 2500 می تواند این مساله را اعلام و پیگیری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1491

به "خبر خوش برای جاماندگان دریافت بیمه بیکاری کرونا خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای جاماندگان دریافت بیمه بیکاری کرونا خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید