خوشبختانه شیب بیمار کرونا در استان نزولی است

به گزارش مجله تار و سه تار، استاندار کرمانشاه گفت : خوشبختانه شیب بیمار کرونا در استان نزولی است، اما مردم نباید بگذارند با عادی انگاری و بی توجهی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استان وارد پیک ششم کرونا شود.

خوشبختانه شیب بیمار کرونا در استان نزولی است

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به سیر نزولی بیماری کرونا در استان کرمانشاه گفت : خوشبختانه هفته گذشته فرایند نزولی کرونا در استان ادامه داشت. آمار ترخیص ها از ورودی ها در بیمارستان ها بیشتر بود که این موضوع نشان از توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی دارد، اما برای اینکه وارد پیک ششم نشویم این رعایت ها و توجهات باید بیشتر شود.

او گفت : در هفته گذشته چهار شهر استان کرمانشاه قرمز بود که خوشبختانه در حال حاضر تنها یک شهر در استان قرمز است، اما باید همچنان به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ترزیق واکسن و کاهش ساده انگاری توجه ویژه داشته باشیم.

او اضافه نمود: متاسفانه برخی از استان ها در آستانه ورود به پیک ششم هستند، لذا برای اینکه ما هم وارد این پیک نشویم باید عادی انگاری ها را کاهش دهیم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه توجه به ترزیق واکسن کرونا نیز موضوعی بسیار مهم و الزامی است، اضافه نمود: علیرغم اینکه امکانات کافی برای ترزیق روزانه 100 هزار دوز واکسن در استان وجود دارد، اما حدود 20 هزار دوز واکسن ترزیق می شود.

او گفت: ضروری است که مردم به هیچ عنوان تحت تاثیر برخی از صحبت ها که عموماً از طریق شبکه های معاند برای عدم ترزیق واکسن منعکس می شود قرار نگیرند، زیرا توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توسعه واکسیناسیون و همچنین کاهش عادی انگاری از موضوعات بسیار مهم برای جلوگیری از افزایش فرایند ابتلاء به بیماری کرونا است.

بازوند ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر موضوع محدویت هوشمند مطرح است، اگر کسی از ترزیق واکسن امتتاع کند، ممکن است در آینده از برخی خدمات محروم شود و همه مردم استان باید در جریان باشند که زدن واکسن به نفع خودشان و جامعه است.

مقام عالی استان با اشاره به تاثیر ترزیق واکسن در کاهش مرگ و میر ها ادامه داد: امکان دارد کسانی که واکسن زده اند دوباره دچار کرونا شوند، اما مرگ و میر ها با ترزیق واکسن بسیار کاهش پیدا کرده که این خود دلیلی برای توجه به توسعه واکسیناسیون در جامعه است .

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1832

به "خوشبختانه شیب بیمار کرونا در استان نزولی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشبختانه شیب بیمار کرونا در استان نزولی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید