دیدار سفیر ایران با وزیر بهداشت اتریش

به گزارش مجله تار و سه تار، سفیر کشورمان در اتریش امروز با وزیر فدرال بهداشت، امور اجتماعی، مراقبت و حمایت از مصرف کننده اتریش در خصوص همکاری های ایران و اتریش در حوزه بهداشت و درمان و تامین اجتماعی مصاحبه کرد.

دیدار سفیر ایران با وزیر بهداشت اتریش

به گزارش خبرنگاران، عباس باقرپور اردکانی، سفیر کشورمان در اتریش در ملاقات روز جاری سه شنبه مورخ 7 بهمن ماه 1399 با آقای دکتر رودلف آنشوبر وزیر فدرال بهداشت، امور اجتماعی، مراقبت و حمایت از مصرف کننده اتریش در خصوص همکاریهای ایران و اتریش در حوزه بهداشت و درمان و تامین اجتماعی گفت وگو و تبادل نظر کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این ملاقات باقرپور، در پاسخ به استفسار وزیر بهداشت اتریش، توضیحاتی را در ارتباط با شرایط کرونا، پیشرفت های اجرا شده توسط شرکت های ایرانی برای تولید تجهیزات پزشکی تشخیص و مقابله با کرونا از جمله واکسن بومی کرونا با وجود چالش های ناشی از تحریم های غیرانسانی آمریکا ارائه داد و افزود، در عین حال، ما معتقدیم همکاری بین المللی جمعی برای ریشه کن کردن این تهدید جهانی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

در این ملاقات ضمن مرور فرایند همکاریهای دو کشور در حوزه بهداشت و درمان، بر هم افزایی و تبادل تجربه در زمینه های بیمارستان های هوشمند، بیوتکنولوژی، توریسم سلامت، مراقبت اجتماعی و بیمه درمانی، الکترونیکی کردن نظام سلامت و E- Health، ساخت تجهیزات پزشکی، پروتکل های درمانی و داروسازی تاکید گشت.

توافق شد گفت وگوها برای تعمیق و گسترش همکاریهای دوجانبه در حوزه بهداشت، درمان و مراقبت های اجتماعی تداوم یافته و وزرای بهداشت دو کشور نیز در آینده نزدیک گفت و گو داشته باشند.

ایران و اتریش پیشینه مثبتی از همکاری در حوزه بهداشت و درمان به ویژه در زمینه بیمارستان سازی و تبادل دانشجویان پزشکی دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1396

به "دیدار سفیر ایران با وزیر بهداشت اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار سفیر ایران با وزیر بهداشت اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید