رهبران دموکرات آماده نبردی تازه با ترامپ شدند

به گزارش مجله تار و سه تار، تهران - خبرنگاران - رهبران حزب دموکرات به طرح احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای درخواست 8 میلیارد و 600 میلیون دلار بودجه به منظور ساخت دیوار در مرز مکزیک واکنش نشان داده و هشدار دادند که درصورت ارائه چنین درخواستی دولت دوباره تعطیل و ترامپ وادار به پذیرش شکست می گردد.

رهبران دموکرات آماده نبردی تازه با ترامپ شدند

به گزارش سه شنبه مجله تار و سه تار به نقل از تارنمای هیل، نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در سنا با صدور بیانیه ای اعلام کردند: ترامپ وقتی برای ساخت دیوار پرهزینه و بی تاثیر خود دولت را به تعطیلی کشاند، به میلیون ها آمریکایی ضربه زد و باعث بروز هرج و مرج گسترده در کشور شد.

رهبران حزب دموکرات افزودند: کنگره از تامین هزینه ساخت این دیوار امتناع کرد و ترامپ وادار شد شکست را پذیرفته و دولت را بازگشایی کند. اگر او درخواستش را تکرار کند همان اتفاقات دوباره رخ خواهد داد. ما امیدوار بودیم او درس گرفته باشد.

پلوسی و شومر پیشنهاد کردند ترامپ پولی را که می خواهد صرف ساخت دیوار کند، برای آموزش و برنامه های توسعه نیروی کار هزینه کند. به نظر می رسد که بیانیه رهبران حزب دموکرات پیش زمینه ای بر مذاکرات سخت بر سر طرح بودجه ترامپ باشد.

لایحه بودجه امروز دوشنبه منتشر می گردد و طبق بعضی گزارش ها، ترامپ خواهان 8.6 میلیارد دلار برای ساخت مانع در مرز آمریکا و مکزیک می گردد. گفته می گردد که دولت پنج میلیارد را از بودجه وزارت امنیت داخلی و 3 میلیارد و 600 میلیون دلار دیگر را از بودجه های عمرانی ارتش برداشت خواهد نمود.

ترامپ پیش تر 5 میلیارد و 700 میلیون دلار برای ساخت دیوار درخواست نموده بود که این خواسته وی موجب تعطیلی یک چهارم از نهادهای دولتی شد. این تعطیلی 35 روز طول کشید و ترامپ نتوانست موافقت دموکرات ها برای تامین بودجه موردنظر خود را جلب کند.

کنگره در نهایت با پرداخت یک میلیارد و 375 میلیون دلار موافقت کرد اما ترامپ با اعلام وضعیت اضطراری کوشش کرد تا بقیه پول دیوار را از محل بودجه نهادهای دولتی تامین کند.

شماری از ایالت ها که تحت کنترل دموکرات ها هستند علیه این تصمیم ترامپ شکایت کردند و مجلس نمایندگان نیز رای به لغو وضعیت اضطراری داد.

انتظار می رود سنا نیز در رای گیری هفته جاری رای به لغو آن بدهد.

شبک**9423**1392

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 119

به "رهبران دموکرات آماده نبردی تازه با ترامپ شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبران دموکرات آماده نبردی تازه با ترامپ شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید