سه نوشیدنی گرم پاییزی با شیر نارگیل

به گزارش مجله تار و سه تار، عاشقان فصل های سرد خوب می دانند که نوشیدنی گرم پاییزی در روزهای سرد نیمه دوم سال چقدر دلچسب است. اگر عادت نموده اید تا از شیرلبنی برای تهیه یک نوشیدنی گرم بهره ببرید، دیگر وقت کمی تغییر است. در این طرز تهیه سه نوشیدنی گرم از شیر نارگیل استفاده شده است. طعم نارگیل شیر باعث می گردد نوشیدنی شما طعم متفاوتی بگیرد. اگر گیاهخوار یا وگان هستید، شیر گیاهی نارگیل را جایگزین شیر لبنی کنید و از نوشیدن آن ها لذت ببرید.

سه نوشیدنی گرم پاییزی با شیر نارگیل

نوشیدن مایعات گرم نقش موثری در پیشگیری از سرماخوردگی در روزهای سرد پیش رو دارد. به همین علت، در این مطلب به طرز تهیه سه نوشیدنی گرم پاییزی شامل: شیر نارگیل طلایی، ساچلاو و چای انگلیسی پرداخته شده است. این نوشیدنی ها با طبع گرمی که دارند، به ویژه در پاییز برای گرم ماندن و جلوگیری از سرماخوردگی مناسب هستند. شیر نارگیل طلایی با ادویه دارچین طعم و رنگ متفاوتی می گیرد که به علت طبع گرمی که به شیر می دهد، در روزهای پاییزی هواداران زیادی دارد.

ساچلاو یک نوشیدنی گرم محلی در کشورهای خاورمیانه است. این نوشیدنی طبع گرمی دارد و بیشتر شبیه به پودینگ غلیظ است. اغلب کشورها، این نوشیدنی را برای خاصیت ضد سرماخوردگی اش در روزهای سرد می نوشند. چای انگلیسی نوشیدنی گرم محبوب انگلیسی ها است که برای صبحانه و عصرانه همراه با بیسکوییت و کلوچه سرو می گردد. این نوشیدنی به ویژه به عنوان عصرانه در بریتانیا رواج دارد و به بخشی از فرهنگ و خوراک اصیل این کشور تبدیل شده است. در ادامه با طرز تهیه سه نوشیدنی گرم پاییزی با شیر نارگیل همراه ما باشید.

مواد لازم نوشیدنی گرم پاییزی شماره یک: شیر نارگیل طلایی

 • شیر نارگیل کاله (شیر لبنی طعم دار) خرید آنلاین دو فنجان
 • زنجبیل تازه رنده شده یک تا دو قاشق غذاخوری
 • پودر زردچوبه یک قاشق چای خوری
 • پودر دارچین یک چهارم قاشق چای خوری
 • چوب دارچین (تزیینی) برای هر فنجان یک عدد
 • نمک (اختیاری) یک هشتم قاشق چای خوری
 • پودر فلفل سیاه یک هشتم قاشق چای خوری
 • وانیل یک قاشق چا ی خوری
 • شربت افرا دو قاشق چای خوری

مواد لازم نوشیدنی گرم پاییزی شماره دو: ساچلاو

 • شیر نارگیل کاله (شیر لبنی طعم دار) خرید آنلاین سه فنجان
 • دارچین یک قاشق چای خوری
 • آرد نشاسته یک قاشق چای خوری
 • شربت افرا یا شکر یک قاشق غذا خوری
 • بادام کوهی به میزان لازم
 • گردو به میزان لازم
 • تکه های نارگیل به میزان لازم
 • پسته به میزان لازم

مواد لازم نوشیدنی گرم پاییزی شماره سه: چای انگلیسی

 • چای سیاه خرید آنلاین یک پیمانه
 • شیر نارگیل کاله (شیر لبنی طعم دار) دو فنجان
 • عسل یک قاشق غذاخوری
 • لیمو ترش (اختیاری) یک عدد

مراحل طرز تهیه شیر نارگیل طلایی

مرحله اول

برای تهیه نوشیدنی شیر نارگیل طلایی، قدم اول گرم کردن شیر نارگیل است. به تعداد افراد لیوان سر پر از شیر نارگیل را داخل شیرجوش بریزیرد. سپس، شیرجوش را روی شعله ملایم گاز قرار دهید و اجازه دهید تا به مدت دو تا سه دقیقه روی حرارت ملایم بماند.

مرحله دوم

در این مرحله نوبت اضافه کردن طعم دهنده ها به شیر است. همچنان که شیر روی حرارت گاز شعله واقع شده است، زنجبیل تازه را رنده کنید و به شیر بریزید. سپس، زردچوبه، دارچین، نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا ادویه ها با شیر ترکیب شوند. عصاره وانیل را در مرحله بعد، اضافه کنید و به هم زدن مواد داخل قابلمه ادامه دهید.

مرحله سوم

قابلمه را از روی حرارت بردارید تا کمی خنک گردد. سپس، شربت افرا را اضافه کنید. شیر را با یک قاشق بچشید تا در صورت احتیاج، کمی دیگر از چاشنی ها اضافه کنید. اگر شیر به مقدار کافی شیرین نیست، شربت افرای بیشتری اضافه کنید. در صورتی که با اضافه کردن چاشنی همچنان تفاوتی در طعم شیر احساس نکردید، کمی نمک اضافه کنید تا طعم مواد در نوشیدنی باز شوند.

مرحله چهارم

مجددا شیرجوش را روی حرارت قرار دهید تا زمانی که شیر بجوشد. هنگامی که در سطح شیر حباب هایی تشکیل شد، شعله گاز را خاموش کنید. گرم کردن مجدد نه تنها طعم های نوشیدنی گرم با شیر نارگیل را بهتر می نماید، بلکه غلظت شیر را هم کمی بیشتر می نماید.

مرحله پنجم

تکه های رنده شده زنجبیل در نوشیدنی زیر دندان می آید. اگر مایل هستید، می توانید با صاف کردن تکه های زنجبیل را قبل از نوشیدن، از لیوان خارج کنید. برای تزیین یک چوب دارچین روی هر فنجان قرار دهید. چوب های دارچین طبع شیر شما را گرم تر هم می نماید. نوشیدنی شما آماده است. نوش جان!

مراحل طرز تهیه ساچلاو با شیر نارگیل

مرحله اول

برای تهیه نوشیدنی گرم پاییزی ساچلاو، ابتدا شیر نارگیل را به مقدار لازم (معادل هر نفر یک لیوان یا یک فنجان) درون یک شیرجوش بریزید. شعله را روی حرارت ملایم تنظیم کنید. شکر یا شربت افرا را برای شیرین کردن نوشیدنی به شیر اضافه کنید. این میزان بستگی به ذائقه شیرینی شما دارد. سپس، اجازه دهید تا شیر با حرارت شعله گرم گردد.

مرحله دوم

پس از آن که شیر به جوش آمد، زیر شعله را خاموش کنید. تا شیر داغ است؛ آرد نشاسته و دارچین را به شیر نارگیل اضافه کنید و هم بزنید. بافت نوشیدنی باید غلیظ و کمی شبیه به پودینگ گردد. نوشیدنی را به خوبی هم بزنید تا یک دست گردد.

مرحله سوم

نوشیدنی گرم با شیر نارگیل را در فنجان های سرو ریخته و روی آن گردو، بادام و پودر نارگیل بریزید. نوشیدنی گرم پاییزی شما آماده است. نوش جان!

طرز تهیه چای انگلیسی با شیر نارگیل

مرحله اول

برای تهیه چای انگلیسی، فدم اول دم کردن چای است. ابتدا یک کتری را با آب سرد پر کنید تا بجوشد. سپس چای سیاه خشک را همراه با آب جوش درون یک قوری بریزید تا چای دم بکشد. بهتر این است قوری را با چای سیاه خشک پر کنید و همزمان که کتری در حال گرم شدن و جوشیدن آب است، قوری هم گرم گردد.

مرحله دوم

بعد از آن که آب به جوش آماد، قوری را متناسب با میزان چای درون آن با آب جوش پر کنید. اجازه دهید چای دم بکشد. آداب دم کشیدن چای بستگی به نوع آن دارد. به عنوان مثال، چای ایرانی نسبت به دیگر انواع چای سیاه دیرتر دم می کشد.

مرحله سوم

در این مرحله، با یاری صافی، تفاله های چای را جدا کنید و چای صاف شده را درون فنجان های سرو بریزید. سپس، شیر نارگیل را به هر فنجان اضافه کنید. سعی کنید حدود یک سوم فنجان یا لیوان را شیر نارگیل تشکیل دهد.

مرحله چهارم

یک لیمو ترش را بشوید و در هنگام سرو شیر انگلیسی، چند قطره به هر فنجان اضافه کنید. این نوشیدنی گرم پاییزی آماده است. نوش جان!

بعضی نکات طرز تهیه نوشیدنی گرم پاییزی

 • در این سه طرز تهیه از شیر لبنی نارگیل استفاده شده است. اگر گیاهخوار یا وگان هستید، از انواع شیر گیاهی مانند شیر بادام آماده گیاهی می توانید به جای شیر لبنی بهره ببرید. البته بسته به دستور آشپزی، از شیر گیاهی مناسب با آن دستور استفاده می گردد.
 • اگر به شیر نارگیل آماده دسترسی ندارید، می توانید با نارگیل تازه شیر نارگیل خانگی تهیه کنید و تا چند وعده در یخچال نگهداری کنید.
 • اگر حساسیت به شیر یا بیماری عدم تحمل لاکتوز دارید، از شیرهای گیاهی به جای شیر لبنی بهره ببرید.
 • شیر نارگیل را می توانید همراه با قهوه فرانسه یا در تهیه نوشیدنی ثعلب بهره ببرید.
منبع: کتاب کاله
انتشار: 15 شهریور 1401 بروزرسانی: 15 شهریور 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2062

به "سه نوشیدنی گرم پاییزی با شیر نارگیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه نوشیدنی گرم پاییزی با شیر نارگیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید