شهریه دلاری در کدام مدارس دریافت می شود؟

به گزارش مجله تار و سه تار، رئیس سازمان مدارس غیردولتی درباره دریافت شهریه دلاری توضیحاتی داد.

شهریه دلاری در کدام مدارس دریافت می شود؟

احمد محمودزاده؛ رئیس سازمان مدارس غیردولتی در مصاحبه با تسنیم درباره دریافت شهریه دلاری در مدارس غیردولتی اظهار کرد: مدارس بین الملل نوعی از مدارس غیردولتی هستند که در داخل و خارج از کشور فعالیت می کنند، بخشی از مدارس بین الملل با مجوز آموزش و پرورش در خارج از کشور فعالیت می کنند و طبیعی است که شهریه آن ها متناسب با واحد پول آن کشور باشد.

وی اضافه کرد: بخشی از مدارس بین الملل داخل کشور فعالیت می کنند و در سال های گذشته نامه ای از سوی وزارت آموزش و پرورش با امضای معاون وزیر وقت ابلاغ شد که براساس آن به مدارس بین الملل داخل کشور اجازه می داد شهریه بخشی از خدمات خود را به صورت دلار دریافت کنند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: در دولت سیزدهم به همه مدارس غیردولتی و بین الملل اعلام شد، دریافت شهریه به صورت ریالی باشد و اگر برای ارائه بخشی از خدمات ناگزیر به همکاری با سایر کشور ها هستند باز هم شهریه به صورت ریالی دریافت شود و خود مؤسس باید تبدیل آن را انجام دهد.

محمودزاده ادامه داد: نامه قبلی وزارت آموزش و پرورش برای دریافت شهریه دلاری منتفی است و اکنون دریافت شهریه به صورت دلار تخلف است و این را به مدارس اعلام کردیم.

وی درباره دانش آموزان حاضر در مدارس بین الملل مطرح نمود: دانش آموزانی که بین ایران و سایر کشور ها تردد می کنند یا بخشی از دوران تحصیل خود را در خارج کشور حضور داشتند در مدارس بین الملل تحصیل می کنند.

محمودزاده تأکید کرد: هم اکنون در هیچ یک از مدارس غیردولتی عادی دریافت شهریه به صورت دلاری نداریم و هیچ مدرسه غیردولتی اجازه چنین کاری را چه در سال های گذشته و چه اکنون ندارد.

همچنین مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح ساماندهی مدارس غیردولتی با هدف نظارت بر میزان شهریه، حقوق معلمان و رتبه بندی این مدارس خبر داد و گفت: این طرح در کمیسیون آموزش تصویب شده و در انتظار بررسی در صحن علنی مجلس است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1402 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2167

به "شهریه دلاری در کدام مدارس دریافت می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریه دلاری در کدام مدارس دریافت می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید