مخالفت اِستونی با بسته نجات مالی: زیر بار طرح ایالات متحده اروپا نمی رویم

به گزارش مجله تار و سه تار، بسته محرک اقتصادی پیشنهاد شده از سوی کمیسیون اروپا شامل اعتبار500 میلیارد یورویی برای یاری اقتصادی به اقتصاد کشورهای آسیب دیده از شیوع ویروس کروناست و 250 میلیارد یوروی آن نیز در قالب پرداخت وام خواهد بود.

مخالفت اِستونی با بسته نجات مالی: زیر بار طرح ایالات متحده اروپا نمی رویم

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

استونی با طرح نجات اقتصادی کمیسیون اروپا برای غلبه بر رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا مخالفت کرد.

به گزارش مجله تار و سه تار به نقل از یورونیوز؛ مارتین هِلم، وزیر دارایی استونی که نماینده حزب راست گرای افراطی در ائتلاف حاکم بر این کشورِ عضو منطقه یوروست، مخالفت خود را با طرح نجات اقتصادی کمیسیون اتحادیه اروپا که چهارشنبه گذشته رونمایی شد، بیان کرد.

مارتین هلم در تبادل نظر با تلویزیون دولتی ای تی وی استونی با انتقاد از طرح کمیسیون اروپا، آن را در جهت منویات آلمان و فرانسه برای حرکت به سمت شکل گیری ایالات متحده اروپا عنوان نمود.

کمیسیون اروپا به عنوان بازوی اجرایی اتحادیه اروپا چهارشنبه گذشته طرح نسل آینده اتحادیه اروپا را شامل یک بسته پیشنهادی 750 میلیارد یورویی برای غلبه بر بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا رونمایی کرد.

بسته محرک اقتصادی پیشنهاد شده از سوی کمیسیون اروپا شامل اعتبار500 میلیارد یورویی برای یاری اقتصادی به اقتصاد کشورهای آسیب دیده از شیوع ویروس کروناست و 250 میلیارد یوروی آن نیز در قالب پرداخت وام خواهد بود.

بر پایه طرح کمیسیون اتحادیه اروپا، بودجه اجرای این محرک اقتصادی به وسیله فروش اوراق قرضه مشترک اتحادیه اروپا تامین خواهد شد و میزان یاری اقتصادی به هر کشور نیز در این طرح تعیین شده است.

اِستونی با نام رسمی جمهوری استونی کشوری در منطقه بالتیک در شمال اروپا است. این کشور از غرب به دریای بالتیک و از شمال به خلیج فنلاند می رسد و مرز شرقی آن با روسیه و مرز جنوبی آن با لتونی مشترک است. جمعیت آن 1٬315٬944 نفر و پایتخت آن تالین است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 968

به "مخالفت اِستونی با بسته نجات مالی: زیر بار طرح ایالات متحده اروپا نمی رویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت اِستونی با بسته نجات مالی: زیر بار طرح ایالات متحده اروپا نمی رویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید