هندبال انتخابی المپیک 2020، باخت عجیب بحرین برابر کره جنوبی، ایران را حذف کرد

به گزارش مجله تار و سه تار، تیم ملی هندبال بحرین در حالی برابر کره جنوبی باخت که به نظر می رسد با رقم زدن این نتیجه هم به عنوان سرگروه صعود کرد و هم مانع از صعود ایران شد.

هندبال انتخابی المپیک 2020، باخت عجیب بحرین برابر کره جنوبی، ایران را حذف کرد

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله تار و سه تار، در ششمین روز از مسابقات انتخابی المپیک در منطقه آسیا و در گروه دوم دیدار تیم های ملی هندبال کره جنوبی و بحرین در حالی برگزار شد که تیم کره جنوبی پیروز شد با نتیجه 31 بر 30 حریف خود بحرین را شکست دهد.

با این نتیجه بحرین به عنوان تیم نخست و کره جنوبی به عنوان دومین تیم از این این گروه راهی دور بعد شد تا دیدار تیم ملی هندبال ایران و کویت که در حال برگزاری است، فرمالیته باشد.

طبق قانون مسابقات در صورت برد تیم کشورمان، هر سه تیم ایران، کره و بحرین، هر سه تیم 4 امتیاز خواهند داشت که در این صورت ابتدا بازی های رو در رو در نظر گرفته می شود که شرایط هر سه تیم با یک پیروزی و یک شکست برابر خواهد بود. در ادامه تفاضل گل در رقابت های مابین 3 تیم ایران، کره جنوبی و بحرین (به جز بازی هر سه تیم با کویت) تعیین کننده رده بندی خواهد بود. با این شرایط تفاضل گل بحرین در سه بازی مورد نظر 2+، تفاضل گل کره جنوبی صفر و تفاضل گل ایران 2- خواهد بود.

نکته جالب اینجاست که اگر کره جنوبی با تفاضل بیشتر از 2 گل پیروز این میدان می شد، بحرین شانس صعود را از دست می داد و ایران و کره جنوبی راهی دور بعد می شدند. بهترین حالت برای بحرین شکست با اختلاف یک گل بود، چرا که نه تنها از گروه دوم صعود می کرد بلکه به عنوان سرگروه، در دور بعد برابر قطر مدعی قرار نمی گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 451

به "هندبال انتخابی المپیک 2020، باخت عجیب بحرین برابر کره جنوبی، ایران را حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هندبال انتخابی المپیک 2020، باخت عجیب بحرین برابر کره جنوبی، ایران را حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید