وزیر نیرو: هزینه خرید واکسن کرونا از منابع ایران در عراق پرداخت می شود

به گزارش مجله تار و سه تار، وزیر نیرو تاکید کرد: هزینه خرید واکسن کرونا از اروپا از محل منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در عراق، پرداخت می شود.

وزیر نیرو: هزینه خرید واکسن کرونا از منابع ایران در عراق پرداخت می شود

به گزارش خبرنگاران، رضا اردکانیان روز سه شنبه با پیروز خواندن رایزنی هایش با مقامات عراقی در بغداد گفت که توافقات خوبی برای برداشت از منابع اقتصادی ایران در عراق با مقامات این کشور به منظور پرداخت هزینه خرید واکسن کرونا از اروپا از محل منابع اقتصادی موجود ایران در عراق اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای منابع اقتصادی خوبی در خارج کشور از جمله عراق است افزود که وزارت بهداشت کشور با رعایت مجموعه ملاحظاتی که هست درصدد خرید دوز مورد نیاز واکسن کرونا از شرکت اروپایی است و هزینه آن از محل این منابع اقتصادی پرداخت خواهد شد.

در رایزنی با مقامات عراقی تصمیمات خوبی گرفته شد

وزیر نیرو گفت که به اتفاق مدیران ارشد وزارتخانه های صنعت، معدن، تجارت، جهاد کشاورزی، بانک مرکزی، نفت و امور خارجه امروز سه شنبه برای رایزنی با مقامات عراقی و همچنین زمینه سازی برای اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور در تهران به بغداد آمده است.

رضا اردکانیان به دیدارها و رایزنی های خود با وزیران برق، تجارت و مقامات بانک مرکزی و بانک تجارت عراق و مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور اشاره کرد و افزود: گفت وگوهای نزدیک و فشرده ای صورت گرفت و در پی آن تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی یکی از مهمترین این تصمیمات را برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق با مشارکت فعال سازمان های دولتی و بخش خصوصی دو کشور در تهران در هفته های پیش رو عنوان کرد.

اردکانیان گفت: ریاست کمیسیون از طرف جمهوری اسلامی ایران بر عهده وزارت نیرو و از طرف جمهوری عراق بر عهده وزارت تجارت این کشور نهاده شده است.

واگذاری دو پروژه مهم برق به ایران

طبق اعلام وزارت نیرو، وزیر نیروی کشورمان با اشاره به دستاورد گفت وگوهایش با مقامات عراقی در زمینه برق گفت که در مورد پروژه های بازسازی صنعت برق عراق توافقات خوبی صورت گرفت و دو پروژه مهم در زمینه کاهش تلفات انرژی در شبکه توزیع برق و همچنین بازسازی تجهیزات آسیب دیده برق عراق نهایی شد.

بخشی از مطالبات اقتصادی برق وگاز استرداد شد

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در مورد صادرات برق و گاز به عراق و حساب های فی مابین گفت: با وجود محدویت هایی که در این خصوص وجود دارد؛ خوشبختانه وزارت برق عراق و مقامات این کشور پیروز شدند بخش قابل توجهی از مطالبات شرکت توانیر و بخشی از مطالبات شرکت ملی گاز را پرداخت کنند.

اردکانیان با اشاره به ترتیبات جدید اقتصادی ایجاد شده بعد از سرانجام رایزنی هایش با مقامات عراقی افزود که با این ترتیبات جدید امیدواریم با سرعت بیشتری از منابع اقتصادی موجود خود در عراق برای خرید کالاهای اساسی و سایر اقلامی که مورد نیاز هست در آینده نزدیک استفاده کنیم.

وی افزود توافق خوبی در این زمینه اجرا شده و این توافق الان در حال آماده شدن برای امضا است تا بتوان سرعت بیشتری به برداشت از منابع اقتصادی موجود برای خرید کالاها و خدمات لازم داده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1352

به "وزیر نیرو: هزینه خرید واکسن کرونا از منابع ایران در عراق پرداخت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو: هزینه خرید واکسن کرونا از منابع ایران در عراق پرداخت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید