پای اپل با ادعای ضد آب بودن آیفون به دادگاه کشیده شد

به گزارش مجله تار و سه تار، فردی ادعا می نماید اپل درباره قابلیت مقاومت در برابر آب آیفون غلو نموده و با تبلیغات او را گمراه نموده است.

پای اپل با ادعای ضد آب بودن آیفون به دادگاه کشیده شد

به نظر می رسد ادعای مقاومت در برابر آب آیفون برای اپل دردسرساز شده است. به همین دلیل شکایتی از اپل در دادگاهی در نیویورک ثبت شده است.

این در حالی است که بسیاری از فراوری کنندگان موبایل از جمله اپل سطحی از مقاومت در برابر آب را در دستگاه هایشان به کار می برند.

با این وجود طبق شکایتی که روز شنبه علیه این شرکت ثبت شده، اپل درباره قابلیت مقاومت سخت افزارش در برابر آب غلو نموده است.

شاکی این پرونده که در گروه شکایات دسته جمعی ثبت شده، فردی به نام آنتوانت اسمیت است. در این شکایت 13 صفحه ای به ارجاعات اپل درباره مقاومت دستگاه هایش در برابر آب اشاره شده است. به عنوان مثال ادعا می شد آیفون 7 مجهز به گواهینامه IP67 است و می تواند به مدت 30 دقیقه در عمق یک متری آب باقی بماند.

برچسب مشخصات آیفون 11 و پرو مکس به گواهینامه IP68 اشاره دارند. دستگاهی با این گواهینامه می تواند بدون هیچ آسیبی به مدت 30 دقیقه تا عمق 4 متری آب را تحمل کند. از سوی دیگر آیفون 12 می تواند تا آب تا عمق 6 متری آب را تحمل کند.

اما در شکایت اشاره شده قابلیت های واقعی این 3 دستگاه با آنچه ادعا شده مطابقت ندارد. زیرا ادعاهای ذکر شده براساس آزمایش در محیط های کنترل شده آزمایشگاهی است. این بدان معنا است که مشتریانی که دستگاه هایشان در آب استخر یا دریا می افتد، از مزیتی مقاومت در آب بهره نمی برند زیرا آب حاوی کلورین یا نمک است و اپل در این خصوص مسئولیتی قبول نمی نماید.

علاوه برآن ضمانت نامه تعمیر یا تعویض شامل صدمات ناشی از مایعات نمی گردد. مراکز اپل هم با استفاده از نوارهای خاصی که در منافذ آیفون قرار گرفته و در برخورد با آب قرمز می شوند، تشخیص می دهند که نباید به چه دستگاه هایی سرویس بدهند.

شاکی ادعا می نماید آیفون 8 او در معرض آب قرار گرفته بود. اما این شرکت از ارائه پوشش ضمانت نامه برای دستگاه وی خودداری نموده است. این امر هزینه های اقتصادی زیادی برای وی داشته است.

در شکایت ادعا شده اگر اسمیت با ادعاهای نادرست اپل روبرو نمی شد، این دستگاه را نمی خرید و در چنین شرایطی قرار نمی گرفت.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1553

به "پای اپل با ادعای ضد آب بودن آیفون به دادگاه کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای اپل با ادعای ضد آب بودن آیفون به دادگاه کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید