چین: آمریکا به نگرانی های امنیتی کره شمالی پاسخ دهد

به گزارش مجله تار و سه تار، وزارت خارجه چین اعلام نمود کاخ سفید باید با اقدامات واقعی توافق رهبران کره شمالی و آمریکا را به اجرا برساند و به نگرانی های مشروع کره شمالی در باره پیشرفت و امنیت پاسخ دهد.

چین: آمریکا به نگرانی های امنیتی کره شمالی پاسخ دهد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، امروز 12 ژوئن (23 خرداد) دومین سالگرد ملاقات سران کره شمالی و آمریکا در سنگاپور است.

هوا چون یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، امروز آدینه در نشست خبری این وزارت خانه در پاسخ به پرسش خبرنگاران بیان کرد: آمریکا باید با عملیات واقعی توافقات ملاقات رهبران کره شمالی و آمریکا را اجرا کند تا از اوضاع کاهش تشنج و برگزاری گفت وگو که به سختی محقق شده است، حفاظت کند.

در روز 12 ژوئن 2018، نخستین ملاقات رهبران کره شمالی و آمریکا در سنگاپور برگزار گردید که پیرامون روابط نوین کره شمالی و آمریکا، ایجاد سازوکار صلح شبه جزیره کره و تحقق عاری سازی کامل از سلاح های هسته ای در شبه جزیره کره به توافق رسیدند.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: متاسفانه توافقات مربوط به طور موثر اجرا نشده و گفت وگوی کره شمالی و آمریکا به بن بست رسیده است.

این مقام چینی خاطر نشان کرد: حفظ مشورت و گفت وگو از سوی کره شمالی و آمریکا پیش شرط مهم برای حل تناقضات و اختلافات طرفین، پیشبرد حل مساله شبه جزیره کره است. در عین حال، افزایش اعتماد متقابل و شکست بن بست به اقدامات واقعی احتیاجمند است، هم به نشستن برای مذاکرات و هم به برخاستن برای عملیاتی کردن احتیاج است. آمریکا باید با اقدامات واقعی توافق رهبران کره شمالی و آمریکا را به اجرا برساند و به نگرانی های مشروع کره شمالی در باره پیشرفت و امنیت پاسخ دهد تا ضمن کاهش تنش ها به گفت وگوها که به سختی محقق شده است، بازگردد. چین آماده است برای حل سیاسی مساله شبه جزیره کره نقش سازنده ایفا نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1008

به "چین: آمریکا به نگرانی های امنیتی کره شمالی پاسخ دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا به نگرانی های امنیتی کره شمالی پاسخ دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید