آموزش و پرورش دانش آموزان را با واقعیت های کشور آشنا کند

به گزارش مجله تار و سه تار، فرماندار اردستان گفت: سیستم آموزشی ما باید به عنوان یک رسالت جدی دانش آموزان را با واقعیت ها، چشم اندازها و سیاست گذاری های کلان کشور آشنا کند.

آموزش و پرورش دانش آموزان را با واقعیت های کشور آشنا کند

به گزارش خبرنگار مجله تار و سه تار، حمیدرضا تأملی صبح امروز (دوشنبه) در مراسم زنگ شروع مدارس در مدرسه امام خمینی اردستان، اظهار کرد: انتظاری که به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش از همکاران فرهنگی در این مدیریت داریم و بارها بر آن تأکید کردیم؛ انجام مأموریتی است که دانش آموزان پرسش گر و مطالبه گر باشند.

وی اضافه کرد: انتظار داریم سیستم آموزش و پرورش دانش آموزان به نحوی تربیت نمایند که در رفع کردن مسائل زندگی پیروز باشند و درک شرایط جدید کشور و شهرستان و همچنین شرایط جدید بین المللی را برای آینده خودشان ترسیم نمایند.

فرماندار اردستان با بیان اینکه آموزش و پرورش تنها نهادی است که مهم ترین سال های زندگی عزیزان مردم در اختیار این سیستم است، گفت: این رسالت ملی بر عهده آموزش و پرورش است که چگونه شاد بودن و زندگی کردن در زندگی را بیاموزد. متأسفانه امروز هنوز با معیارهای دهه های گذشته برای کنکور برنامه ریزی می نمایند و پیروزیت را در یک جهت دوازده ساله راهنمایی نمایند.

تأملی با انتقاد از این شیوه در سیستم آموزش، توضیح داد: امروز سیستم آموزشی ما باید به عنوان یک رسالت جدی باید دانش آموزان را با واقعیت ها، چشم اندازها و سیاست گذاری های کلان کشور آشنا کند.

وی گفت: فرمانداری اردستان آمادگی دارد تا با همه پتانسیل های این شهرستان در طول سال تحصیلی با برنامه ریزی که آموزش و پرورش انجام می دهد، در بین دانش آموزان حضور یابد و با دانش آموزان در موضوعات مختلف بحث و گفتگو کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 354

به "آموزش و پرورش دانش آموزان را با واقعیت های کشور آشنا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش دانش آموزان را با واقعیت های کشور آشنا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید