اجرای طرح قرنطینه هوشمند از یکشنبه آینده

به گزارش مجله تار و سه تار، تهران (پانا) - وزیر کشور با اشاره به اجرای طرح قرنطینه هوشمند از یکشنبه آینده گفت این طرح در قالب پنج مرحله در سازمان های اداری، حمل و نقل عمومی، اصناف و مراکز خدماتی و رفاهی اجرا خواهد شد.

اجرای طرح قرنطینه هوشمند از یکشنبه آینده

به گزارش مهر، احمد وحیدی، در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: موضوعاتی که در جلسه امروز بحث شد مبحث مدیریت قرنطینه هوشمند برای اجرای محدودیت ها بود که از یکشنبه هفته آینده در غالب پنج مرحله به صورت یک هفته در میان ابتدا در سازمان های اجرایی اتفاق می افتد.

وی اضافه کرد: پس از اجرای این طرح در سازمان های اجرایی؛ این طرح در بخش حمل و نقل عمومی و اصناف و سایر مراکز خدماتی و رفاهی اجرا خواهد شد.

وزیر کشور ادامه داد: موضوع دوم مورد بحث بیماریابی در مرزها و ضرورت این موضوع که ایرانیان و خارجیان که از مرز وارد و یا خارج می شوند با دو دوز واکسن و PCR منفی وارد و خارج شوند و موارد مشکوک قرنطینه شوند.

وی اضافه کرد: موضوع بعدی پیامدهای اجتماعی کرونا در شرایط کنونی و پسا کرونا بود که به لحاظ روانشناختی و پیامدهای اجتماعی کرونا مورد بحث و گفت و گو نهاده شد.

وحیدی توضیح داد: راجع به بحث اصناف و کوتاه تر شدن اخذ مجوز کسب و کارها بحث بعدی این جلسه بود که مصوب شد اخذ مجوز اصناف مستقیماً در اختیار وزارتخانه صمت باشد.

وی در مورد آمار بالای مبتلایان در میان دانش آموزان گفت: همانطور که اطلاع رسانی شده برای دانش آموزان بالای 12 سال دو دوز واکسن تزریق شده اما برای زیر 12 سال هنوز آنالیز ها در حال اجرا است که ببینیم احتیاج به تزریق واکسن هست یا نه؛ در حال حاضر مدارس به شکل یک یا دو روز در هفته به صورت حضوری و مابقی تدریس ها به شکل غیرحضوری است.

وزیر کشور گفت: در حال حاضر گزارشی مبنی بر اینکه آمار دانش آموزان مبتلا به کرونا مربوط به حضوری شدن مدارس باشد داده نشده و این آمار باید به وسیله وزارت بهداشت تأیید گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1852

به "اجرای طرح قرنطینه هوشمند از یکشنبه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح قرنطینه هوشمند از یکشنبه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید