استقرار استارت آپ های هوش مصنوعی در پارک فناوری اطلاعات

به گزارش مجله تار و سه تار، رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی از برنامه ریزی برای اعطای تسهیلات به استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی اطلاع داد و گفت: این شرکت ها در پارک ICT سجاد مستقر می شوند.

استقرار استارت آپ های هوش مصنوعی در پارک فناوری اطلاعات

علی اصغر انصاری با اشاره به تجهیز پارک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات سجاد برای استقرار شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه هوش مصنوعی، گفت: برای توسعه این بخش، ارائه بعضی تسهیلات با هماهنگی معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: شرکت های دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی از مالیات معاف شوند و برای رشد و توسعه بازار می توانند در پارک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات استقرار یابند.

انصاری با بیان اینکه جنس هوش مصنوعی، فناوری، نوآوری و خلاقیت و پژوهش است گفت: تلاشمان این است که پروژه های مرتبط با هوش مصنوعی در کشور را با همکاری بخش خصوصی و شرکت های نوپا و نیز تیم های دانشگاهی انجام دهیم. چرا که معتقدیم در این حوزه، دولت باید نقش حمایت گر را ایفا نماید.

رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در این زمینه با صندوق نوآوری و شکوفایی مذاکراتی داشته ایم و این صندوق اعلام آمادگی نموده که تسهیلاتی را در اختیار شرکت های حوزه هوش مصنوعی قرار دهد.

وی از امضای تفاهم نامه همکاری در راستای توسعه هوش مصنوعی در کشور با ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی اطلاع داد و گفت: توسعه هوش مصنوعی در کشور در فاز مطالعاتی واقع شده است و برای پیگیری برنامه ها و نقشه راه مدنظر، با مجموعه های مختلفی از جمله معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، مرکز پژوهش های مجلس و سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه های علوم پزشکی تفاهمنامه هایی در حال انعقاد است.

انصاری با اشاره به اینکه موضوع هوش مصنوعی چند وجهی و چند ذینفعی است و بسیاری از سازمان ها و دستگاه ها و مجموعه های کشور درگیر آن خواهند بود، گفت: در سطح عالی کشور به دنبال تدوین برنامه های یکپارچه برای توسعه هوش مصنوعی در بخش اجرایی و راهبردی هستیم و پیش بینی مان این است که با پشتوانه علمی دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان، کاربردهای هوش مصنوعی را استخراج نموده و مسائل کشور را با راهکار های این فناوری رفع کنیم.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1548

به "استقرار استارت آپ های هوش مصنوعی در پارک فناوری اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار استارت آپ های هوش مصنوعی در پارک فناوری اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید