افتتاح مرکز مطالعات مالی ایران و قزاقستان به نام ابوریحان بیرونی

به گزارش مجله تار و سه تار، مرکز مطالعات مالی ایران و قزاقستان (به نام ابوریحان بیرونی) با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، مجید صابر سفیر کشورمان در قزاقستان و همچنین روسای دانشگاه های علامه طباطبایی ایران و اوراسیای قزاقستان در دانشکده اقتصاد دانشگاه اوراسیا افتتاح شد.

افتتاح مرکز مطالعات مالی ایران و قزاقستان به نام ابوریحان بیرونی

به گزارش خبرنگاران، در این مراسم که با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه اوراسیا برگزار گردید، وزیر ارتباطات، سفیر کشورمان و روسای هر دو دانشگاه در سخنانی بر اهمیت گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی دو کشور تاکید کردند.

تاسیس این مرکز، در نوع خود ابتکار جدیدی است که در پی آن یک مرکز مطالعاتی با موضوع مطالعات مالی گشایش یافته و صرفا به آموزش فرهنگ و زبان اختصاص ندارد.

دانشگاه های علامه طباطبایی و اوراسیا که پیش از این یادداشت تفاهم همکاری های دوجانبه را به امضا رسانده اند، تا کنون برنامه های متنوعی را در زمینه توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی به اجرا گذاشته اند که افتتاح اتاق متقابل از نمونه های شاخص آن است.

پیش از این، اتاق قزاقستان نیز در دانشگاه علامه طباطبایی گشایش یافته بود.

همچنین در نتیجه همکاری های میان دو دانشگاه، در حال حاضر یک استاد زبان فارسی ایرانی به صورت تمام وقت و به هزینه دانشگاه اوراسیا، در این دانشگاه به تدریس زبان فارسی مشغول است.

شایان ذکر است که در دانشگاه اوراسیا، علاوه بر مرکز مطالعات مالی تازه افتتاح شده، یک اتاق دیگر نیز تحت عنوان اتاق ایران در حال فعالیت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 320

به "افتتاح مرکز مطالعات مالی ایران و قزاقستان به نام ابوریحان بیرونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مرکز مطالعات مالی ایران و قزاقستان به نام ابوریحان بیرونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید