ترکیب موجود در آووکادو به درمان لوسمی یاری می نماید

به گزارش مجله تار و سه تار، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ترکیب موجود در آووکادو ممکن است مسیری برای درمان بهتر سرطان خون (لوسمی) باشد.

ترکیب موجود در آووکادو به درمان لوسمی یاری می نماید

به گزارش خبرنگاران، دکتر پال اسپاگنولو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه گولف کانادا، در این باره می گوید: این ترکیب آنزیمی را هدف قرار می دهد که دانشمندان برای اولین بار به عنوان عامل اصلی رشد سلول سرطانی شناسایی نموده اند.

در این مطالعه به آنالیز لوسمی میلوئید حاد (AML) پرداخته شده که مرگبارترین نوع لوسمی است. بیشتر موارد در افراد بالای 65 سال رخ می دهد و کمتر از 10 درصد بیماران پنج سال پس از تشخیص زنده می مانند.

به گفته اسپاگنولو، سلول های لوسمی دارای مقادیر بیشتری از آنزیمی موسوم به VLCAD است که در متابولیسم آنها دخیل هستند.

وی با بیان اینکه این ترکیب کاندیدای دارودرمانی است، گفت: سلول برای زنده ماندن به آن راستا وابسته است. این اولین بار است که VLCAD به عنوان هدف در هر نوع سرطان شناسایی شده است.

تیم تحقیق در این مطالعه، ترکیبات تغذیه ای را در میان ترکیبات متعدد غربال نموده و هر ماده ای که بتواند آنزیم را مهار کند، جستجو کرد. بهترین ترکیب از آووکادو گرفته شد.

VLCAD می تواند نشانگر خوبی برای شناسایی بیماران مناسب برای این نوع درمان باشد. همچنین می تواند یک نشانگر برای اندازه گیری فعالیت دارو باشد که زمینه را برای استفاده نهایی از این مولکول در آزمایشات بالینی انسان فراهم می نماید.

در حال حاضر، حدود نیمی از بیماران بالای 65 سال مبتلا به AML، تحت مراقبت تسکینی قرار می گیرند. بعضی دیگر تحت شیمی درمانی قرار می گیرند، اما درمان های دارویی سمی هستند و می توانند منجر به کشته شدن بیماران شوند.

محققان در کوشش برای یافتن داروهای کمتر سمی هستند که بتوان از آنها برای این گروه از بیماران استفاده کرد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1596

به "ترکیب موجود در آووکادو به درمان لوسمی یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب موجود در آووکادو به درمان لوسمی یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید