خبرنگاران تردد شبانه در سارایوو ممنوع شد

به گزارش مجله تار و سه تار، بلگراد- خبرنگاران- درپی افزایش بیماران کرونا به یک هزار و 251 نفر و نیز جان باختن 48 تن از شهروندان بوسنیایی طی 24 ساعت گذشته در بوسنی و هرزگوین دولت این کشور تردد شبانه در سارایوو پایتخت را ممنوع و تمامی فعالیت های مالی در روزهای غیرکاری را هم منع کرد.

خبرنگاران تردد شبانه در سارایوو ممنوع شد

به گزارش خبرنگاران، نشریه نزاویسنه نووینه چاپ سارایوو در شماره روز سه شنبه خود طی گزارشی نوشت : ادین فورتو نخست وزیر کانتون سارایوو اعلام نمود که پایتخت بوسنی و هرزگوین از آدینه 12 مارس (22 اسفند) تا دوشنبه 15 مارس (25 اسفند) از ساعت 20 شب تا 7 صبح به دلیل وخامت شرایط همه گیری ویروس تعطیل می گردد.

وی اضافه نمود: در این مدت همه مشاغل غیر از داروخانه ها، پمپ بنزین ها و فروشگاه های مواد غذایی تعطیل ولی حمل و نقل عمومی و تردد مردم در روز بلامانع خواهد بود.

وی افزود: تعطیلی پایتخت بوسنی و هرزگوین بنابر توصیه کارشناسان اپیدمیولوژی بخاطر گسترش شیوع ویروس کرونا صورت می گیرد.

در همین حال، دولت فدراسیون بوسنی و هرزگوین روزگذشته (دوشنبه) کمیسیون موقت مسئول تامین مستقیم واکسن ضد ویروس کرونا را تشکیل داد.

این کمیسیون مکلف شد پیشنهاد خرید واکسن همراه با مشخصات و قیمت را بزودی به دولت ارائه دهد.

فاضل نوالیچ نخست وزیر فدراسیون بوسنی و هرزگوین نیز در این خصوص گفت: قرار است بدین طریق 400 هزار دوز واکسن خریداری گردد که مبلغ 12 میلیون مارک بوسنی (6 میلیون یورو) برای این منظور اختصاص یافته است.

وی اعلام کرد: فدراسیون بوسنی و هرزگوین همچنان در انتظار دریافت واکسن به وسیله ساز و کار جهانی کوواکس و اتحادیه اروپا است.

محموله سوم شامل 20 هزار دوز واکسن روسی اسپوتنیک وی روز گذشته (دوشنبه) به جمهوری صربسکا رسید.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده، تا کنون در سراسر بوسنی و هرزگوین 137 هزار و 291 نفر به ویروس کرونا مبتلا و پنج هزار و 297 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1451

به "خبرنگاران تردد شبانه در سارایوو ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تردد شبانه در سارایوو ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید