دیدارهای دیپلماتیک وزیر خارجه یونان با مقامات ترکیه

به گزارش مجله تار و سه تار، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با نیکوس دندیاس وزیر امور خارجه یونان در آنکارا ملاقات و تبادل نظر کرد.

دیدارهای دیپلماتیک وزیر خارجه یونان با مقامات ترکیه

این ملاقات به مدت 45 دقیقه در مجتمع ریاست جمهوری بش تپه آنکارا پشت درهای بسته به انجام رسید.

از سوی دیگر، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در نشست خبری مشترک با نیکوس دندیاس همتای یونانی خود در سالن نمایشگاه مجتمع ریاست جمهوری این کشور در آنکارا گفت: از احیای مجدد کانال مذاکره و گفتمان میان دو کشور بسیار خرسندیم؛ معتقدیم که مسائل با یونان به وسیله مذاکره و گفتمان سازنده، حل شدنی است.

وی با تاکید بر اینکه در روابط ترکیه و یونان باید از اظهارات تحریک آمیز و اقدامات تحمیلی پرهیز کرد، گفت: رفاه و امنیت اقلیت ها در هر دو کشور ترکیه و یونان به نفع ما است و بازتاب مثبتی خواهد داشت. ترکیه قادر به دفاع از حقوق مردم خود و جمهوری تُرک قبرس شمالی در مدیترانه شرقی است.

نیکوس دندیاس، وزیر امور خارجه یونان طی نشست خبری مشترک با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه ای خود گفت: می توانیم با ترکیه روندی سازنده و مثبت ایجاد کنیم و مسائل مالی و روابط دو جانبه را در همین جهت توسعه دهیم.

وی در ادامه اضافه نمود: ملاقات بسیار سازنده ای داشتیم. باید خاطر نشان کنم که درباره تمامی مسائلی که پیرامون آن اشتراک نظر داریم و همچنین موضوعاتی که مورد اختلاف است، بحث و مصاحبه کردیم. باید میان دو کشور همیشه کانال های ارتباطی برقرار باشد. دو کشور باید به زندگی در کنار هم در چارچوب اصول اتحادیه اروپا، سازمان ملل و ناتو که نزدیک به 70 سال پیش عضو آن شده اند، ادامه دهند.

دندیاس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه معاون مالی اش نیز وی را در سفر به آنکارا همراهی می نماید، گفت: امیدوار هستم همکاری مالی میان دو کشور نسبت به سالهای گذشته رشد یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1526

به "دیدارهای دیپلماتیک وزیر خارجه یونان با مقامات ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدارهای دیپلماتیک وزیر خارجه یونان با مقامات ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید