رخشانی مهر: هیچ پروژه آموزشی نیمه تمام و بلاتکلیف در کشور نداریم

به گزارش مجله تار و سه تار، تهران (پانا) - نشست مشترک مهراله رخشانی مهر با رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با هدف آنالیز شرایط مدارس ابتدایی و عشایری برگزار گردید.

رخشانی مهر: هیچ پروژه آموزشی نیمه تمام و بلاتکلیف در کشور نداریم

به گزارش روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر دراین نشست که فاطمه مهاجرانی معاون برنامه ریزی و توسعه مشارکت های سازمان نوسازی مدارس و محمدرضا سیفی مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایری نیز حضور داشتند، با تاکید بر اولویت و اهمیت ویژه دوره ابتدایی به ضوابط و معیارهای خاص ساخت مدارس ابتدایی با حساسیت ویژه اشاره نمود.

وی با بیان اینکه اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور از سال 1391 دچار افت شدیدی شد که این فرایند کاهشی تا سال 1396 ادامه داشت، اظهار کرد: سهم نوسازی مدارس از اعتبارات عمرانی کشور از 1.5درصد در سال 1396 به 5 درصد در لایحه بودجه سال 1400 رسیده است.

رخشانی مهر همچنین از پیش بینی راه اندازی کلاس هوشمند و اتاق فناوری به منظور توسعه آموزش های الکترونیک در مدارس اطلاع داد و گفت: ردیف اعتباری این موضوع در لایحه بودجه 1400 پیش بینی شده است که امیدواریم با تصویب و تخصیص آن گام عظیمی در جهت بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی در توسعه آموزش برداریم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: نیمه تمام ماندن بسیاری از پروژه های مشارکتی در سال های اخیر به یک معضل عظیم تبدیل شده بود که بیشتر آنها پروژه های عظیمی بودند و تکمیل آنها از عهده خیرین خارج بود، اما به لطف پروردگار با تخصیص های اجرا شده در چهارسال اخیر هیچ پروژه نیمه تمام و بلاتکلیفی نداریم.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر مدارس سنگی و کانکسی مناطق عشایری و صعب العبور مساله اصلی ماست توضیح داد: طرح جمع آوری مدارس سنگی و کانکسی به صورت استانی و طرح ساخت و بازسازی سرویس بهداشتی و آبخوری مدارس را به طور جدی و فعال پیگیری می کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش در مورد تامین تجهیزات مدارس اعلام کرد: مدارس ابتدایی بیشترین تخصیص تجهیزات را داشته اند و در استان ها متناسب با شاحص های مدنظر اعتبار مناسبی با توجه به اعلام نیازی که به وسیله معاونت آموزش ابتدایی استانها صورت می گیرد توزیع می گردد .

1849 کلاس درس ابتدایی از سال 1396 تا به امروز در سیستان و بلوچستان ساخته شده است.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه به دلیل اولویت تکمیل پروژه های نیمه تمام، درسال جاری تنها 30 پروژه جدید را کلید زدیم گفت: پبیشترین پروژه های تحویلی ما مدارس ابتدایی است که به طور نمونه در سیستان و بلوچستان از سال 1396، 1849 کلاس درس در مقطع ابتدایی، 98 کلاس درس متوسطه اول و 413 کلاس درس در دوره متوسطه دوم در قالب سند توسعه استان سیستان و بلوچستان ساخته شده است.

رضوان حکیم زاده با تقدیر از اقدامات سازمان نوسازی مدارس کشور در گسترش عدالت آموزشی، به بیان نقش مهم و تاثیرگذار تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی پرداخت و گفت: تجهیز مناسب مدارس ابتدایی به امکانات آموزشی و آزمایشگاهی موجب تقویت روحیه کاوشگری و بروز استعدادهای دانش آموزان می گردد.

وی با بیان اینکه مسائل مدارس عشایری احصا شده و در ده استان نیز جلساتی با مسئولین آموزش و پرورش عشایری برگزار شده، خاطر نشان کرد: نظام مندی و استمرار ارتباط معاونت ها و واحدهای ذیربط میتواند تا حد زیادی مسائل موجود را حل نماید و در این خصوص تعامل ادارات کل نوسازی مدارس با معاونت های ابتدایی بسیار راهگشاست.

در ادامه نیز مسائل تخصصی پیرامون راهکارهای حل مسائل مدارس ابتدایی و عشایری با همکاری و بهره گیری از ظرفیت دوجانبه آنالیز شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1426

به "رخشانی مهر: هیچ پروژه آموزشی نیمه تمام و بلاتکلیف در کشور نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رخشانی مهر: هیچ پروژه آموزشی نیمه تمام و بلاتکلیف در کشور نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید