روسیه با استناد به بیانیه ترامپ ادعای آمریکا درباره مشارکت در برجام را زیر سؤال برد

به گزارش مجله تار و سه تار، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین با استناد به بیانیه رئیس جمهور آمریکا برای اعلام خروج این کشور از برجام اعلام نمود که ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه کشورشان همچنان یکی از مشارکت کنندگان در برجام محسوب می شد، غیرمنطقی است.

روسیه با استناد به بیانیه ترامپ ادعای آمریکا درباره مشارکت در برجام را زیر سؤال برد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین روز چهارشنبه در پیامی توئیتری اظهار داشت که با توجه به عنوان بیانیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اعلام خروج کشورش از برجام در ماه مه سال 2018، ادعای مقامات واشنگتن مبنی بر اینکه آمریکا همچنان یکی از مشارکت نمایندگان در برجام است و می تواند سازوکار بازگشت اتوماتیک تحریم ها علیه ایران را کلید بزند، منطقی نیست.

این دیپلمات ارشد روس، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: آمریکا ادعا می نماید که همچنان یکی از کشورهای مشارکت نماینده در برجام است. غیرمنطقی بودن این ادعا وقتی بیشتر معین می گردد که به بیانیه رئیس جمهور آمریکا که در تاریخ 8 مه 2018 [18 اردیبهشت 1397] با عنوان متوقف کردن مشارکت آمریکا در برجام صادر شد، توجه کنیم.

شامگاه سه شنبه رسانه ها به نقل از منابع مطلع گزارش دادند که مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا میخواهد روز پنج شنبه با ارسال شکوائیه ای به رئیس دوره ای شورای امنیت، ایران را به نقض برجام متهم کند.

وزیر امور خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با همتای عراقی خود بدون اشاره به تاریخ معینی گفت که کشورش به زودی سازوکار بازگشت اتوماتیک تحریم ها علیه ایران را فعال خواهد نمود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز آدینه پس از شکست مفتضحانه قطعنامه پیشنهادی دولت متبوعش برای تمدید تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران، در یک نشست خبری گفت که آمریکا میخواهد هفته آینده [هفته جاری] کوشش دیگری را برای بازگشت به تحریم های سازمان ملل علیه ایران شروع کند.

آمریکا در حالی به دنبال بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران با استفاده از ساز وکارهای در نظر گرفته شده در برجام است که بیش از 2 سال قبل رسماً از این توافق چندجانبه خارج شده و حتی متحدان اروپایی این کشور نیز تأکید می نمایند که آمریکا به دلیل خروج از برجام اجازه ندارد از ساز وکار بازگشت اتوماتیک تحریم ها علیه ایران استفاده کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1112

به "روسیه با استناد به بیانیه ترامپ ادعای آمریکا درباره مشارکت در برجام را زیر سؤال برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه با استناد به بیانیه ترامپ ادعای آمریکا درباره مشارکت در برجام را زیر سؤال برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید