عرضه خارج از شبکه؛ عامل نابسامانی بازار مرغ

به گزارش مجله تار و سه تار، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید نمود که عرضه های خارج از شبکه در توزیع مرغ باید به سرعت مسدود گردد.

عرضه خارج از شبکه؛ عامل نابسامانی بازار مرغ

به گزارش خبرنگاران، عباس تابش در گفت و گو با خبرنگاران گفت: پرونده های مختلفی در مورد عرضه مرغ به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم ورودی مرغ به کشتارگاه ها، خروجی مرغ زنده و خروجی گوشت مرغ از کشتارگاه ها را در سامانه ثبت کنیم و ورودی مرغ به مراکز عرضه نیز ثبت گردد این مسائل حل خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مقرر شده از هفته آینده تامین احتیاج 1000 تنی گوشت مرغ تهران با زیرساختی که مهیا شده، وزارت جهاد کشاورزی در اولویت خود قرار دهد. در چند روز گذشته نیز تا 700 تن روزانه در استان تهران تامین گوشت مرغ صورت گرفته است.

از اوایل آذر با وجود مشخص نرخ مصوب 20 هزار و 400 تومانی برای هر کیلو مرغ، قیمت این محصول در سطح خرده فروشی ها به بیش از 30 هزار تومان رسید که بعدا با عرضه مرغ تنظیم بازاری کنترل شد. البته اخیرا دوباره قیمت این محصول اوج گرفت و به حدود 30 هزار تومان رسید. همچنین مرغداران درخواست افزایش قیمت را از ستاد تنظیم بازار مطرح کردند که با آن موافقت نشد و تصمیم گیری در این رابطه به بعد از ماه رمضان موکول شد.

همچنین با وجود اینکه بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار باید قیمت هر شانه تخم مرغ 30 عددی بسته بندی شناسنامه دار دارای زنجیره سرد حداکثر 31 هزارتومان باشد، از میانه آذر این محصول گران تر از نرخ مصوب عرضه شده و اول دی ماه قیمت هر شانه تخم مرغ در خرده فروشی ها به 40 هزارتومان رسید و این شرایط همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1439

به "عرضه خارج از شبکه؛ عامل نابسامانی بازار مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه خارج از شبکه؛ عامل نابسامانی بازار مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید