عون و ماکرون درباره تشکیل دولت جدید لبنان رایزنی کردند

به گزارش مجله تار و سه تار، به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، میشل عون رئیس جمهور لبنان با امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود به صورت تلفنی تبادل نظر کرد. دو طرف در جریان این تماس تلفنی در خصوص آخرین تحولات مربوط به تشکیل کابینه جدید لبنان بحث و تبادل نظر کردند.

عون و ماکرون درباره تشکیل دولت جدید لبنان رایزنی کردند

طرف های لبنانی و فرانسوی در این تماس تلفنی همچنین در خصوص راهکارهای تقویت روابط دوجانبه بیروت و پاریس به گفتگو و رایزنی پرداختند. میشل عون در این تماس تلفنی تأکید کرد که تمام تلاش خود را برای تشکیل هرچه سریعتر دولت جدید لبنان به کار خواهد بست.

تماس تلفنی ماکرون با عون درحالی است که گفته می شود فرانسوی ها در موضوع تشکیل کابینه جدید لبنان مداخله می کنند. در همین ارتباط، وفیق ابراهیم تحلیلگر سیاسی لبنان گفته است که آمریکایی ها و فرانسوی ها شروطی را برای سعد الحریری نخست وزیر مکلف لبنان در راستای کنار گذاشتن حزب الله از کابینه مشخص کرده اند.

وی تأکید کرده است: حریری مشروعیت خود را از آمریکایی ها و فرانسوی ها می گیرد تا یک کابینه بدون حزب الله تشکیل دهد. ابراهیم تأکید کرده است: آمریکا و فرانسه با یکدیگر توافق کرده اند که سعد الحریری به بهانه تشکیل دولت متخصصین، وارد عمل شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1232

به "عون و ماکرون درباره تشکیل دولت جدید لبنان رایزنی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عون و ماکرون درباره تشکیل دولت جدید لبنان رایزنی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید