لاوروف: غرب مسئولیت وخامت اوضاع انسانی در سوریه را بپذیرد

به گزارش مجله تار و سه تار، وزیر خارجه روسیه روز یکشنبه در کنفرانس خبری گفت که کشورهای غرب باید مسئولیت وخیم شدن اوضاع انسانی در سوریه را بپذیرند.

لاوروف: غرب مسئولیت وخامت اوضاع انسانی در سوریه را بپذیرد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ میلان بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز یکشنبه گفت که کشورهای غرب باید مسئولیت وخیم شدن اوضاع انسانی در سوریه را بپذیرند.

وی که در کنفرانس خبری مشترک با هلگا اشمید دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا صحبت می کرد بر ضرورت مشارکت دولت سوریه در فرایند انتقال کمک ها به داخل این کشور تاکید کرد و گفت که دمشق آماده این موضوع بوده اما متاسفانه سازمان ملل و دیگر نهادها تا کنون نتوانسته اند در این زمینه هماهنگی انجام دهند.

لاوروف همچنین از سیاست آمریکا و اتحادیه اروپا درباره آوارگان سوری انتقاد کرده و تاکید کرد که آمریکا و اتحادیه اروپا در تلاش برای مانع تراشی در راستا بازگشت آوارگان سوری که در اردوگاه های لبنان و اردن حضور دارند، هستند.

وزیر خارجه روسیه به تحریم های آمریکا علیه سوریه موسوم به قانون سزار هم اشاره کرد و گفت که هدف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه سوریه ایجاد مانع در راستا بازسازی زیرساخت های سوریه و بازگرداندن اوضاع انسانی این کشور به زمان ما قبل از بحران است.

لاوروف به حضور اشغالگرانه آمریکا در برخی منطقه ها سوریه اشاره کرد و گفت که این اشغالگری با هدف سرقت ثروت های نفت و گاز سوریه بوده و درآمدهای آن هم با هدف افزایش درگیری های جدایی طلبانه و آسیب رساندن به وحدت ملی سوریه است.

این در حالی است که چند روز پیش شورای اروپا تحریم ها علیه دولت سوریه را به بهانه نقض حقوق بشر در این کشور، به مدت یک سال تمدید کرد.

تحریم های اعمال شده علیه سوریه شامل 283 فرد و هفتاد نهاد تا یکم ژوئن سال 2022 تمدید شدند.

در بیانیه شورای اروپا آمده است این تحریم ها که از سال 2011 وضع شده اند، شرکت های تجاری مرتبط با دولت، واردات نفت، سرمایه گذاری و توقیف اموال بانک مرکزی سوریه در کشورهای اروپایی را شامل می شود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1653

به "لاوروف: غرب مسئولیت وخامت اوضاع انسانی در سوریه را بپذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: غرب مسئولیت وخامت اوضاع انسانی در سوریه را بپذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید