لایحه چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های مناطق شهرداری تصویب شد

به گزارش مجله تار و سه تار، اعضای شورای اسلامی شهر تهران با یک فوریت لایحه چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های داخلی مناطق شهرداری تهران موافقت کردند.

لایحه چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های مناطق شهرداری تصویب شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران در دویست و دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های داخلی مناطق شهرداری تهران در دستور قرار گرفت.

در ابتدا عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهر سازی و معماری شهرداری تهران گفت: در زمان قائم مقامی آقای عبدالله نوری، در شورای شهر مصوباتی تدوین گشت که طی آن اختیاراتی به شهرداری داده شده بود تا برای تخلفات جزئی نیازی به ارسال پرونده به کمیسیون ماده 100 نباشد.

وی ادامه داد: با این حال بعد از سال ها امکان تغییر و تفسیر های گوناگون از این اختیارات به وجود آمده بود که موجبات بروز اشکال می کرد.

معاون شهردار تهران افزود: گرچه ما در لایحه مشخص حدود اختیارات شورا های معماری به صورت سیستمی امکان دخل و تصرف در مواردی از جمله تعداد طبقات را بستیم. اما حد و حدود مجاز اختیارات در خصوص تخلفات جزئی را باید مشخص کنیم.

گلپایگانی افزود: هدف از این لایحه این بوده که در تخلفات جزئی نیازی به ارسال به کمیسیون ماده 100 نباشد. از طرفی هم حد و حدود روشنی مشخص بشود.

وی افزود: از آنجا که در بخش عمده ای از ساخت و ساز های مناطق ناچار می شوند مقداری در مفاد پروانه دخل و تصرف کنند، لذا اگر این حد و حدود مشخص نشود، در صدور پایان کار با مشکل روبرو می شویم.

در پایان بررسی یک فوریت این لایحه بدون مخالف صورت گرفت و اعضای شورا به آن رای موافق دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 929

به "لایحه چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های مناطق شهرداری تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های مناطق شهرداری تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید